استعلام قیمت تیرچه ، کرومیت و بتنی

 

تیرچه

تیرچه یک سازه است که به دو صورت فلزی(کرومیت) و بتنی تولید میشود و برای پوشش دادن سقف ساختمان از آن به کار برده میشود. نوع فلزی آن از ورق سیاه، میلگرد و نبشی تشکیل میشود و نوع بتنی از میلگرد و بتن برای ساخت آن استفاده میشود.

تیرچه یک فرمول استاندارد دارد که حتما در ساخت آن باید رعایت شود وگرنه پیامدهای جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت پس حتما در خرید خود دقت کنید و تیرچه خود را از جایی تهیه نمایید که گواهی استاندارد داشته باشد.

کاربرد تیرچه

مهمترین مصرف تیرچه برای پوشش دادن سقف است که از آن برای سقف سقف ساختمان به کار برده میشود و با استفاده از بلوک یا یونولیت و یا محصولات جدیدی در مابین تیرچه قرار گرفته و سقف به راحتی تشکیل میشود.

برای پوشش سقف حتما از یک مهندس ناظر کمک بگیرید که از چه نوع تیرچه ای استفاده کنید تا بتوانید یک سقف محکم و با دوام را درست نمایید.

برای ساخت تیرچه از چندین ضخامت میلگرد و یا ورق میتوان استفاده کرد که با توجه به مقدار بار آمدن روی سازه میتواند متغیر باشد. هرچقدر بار بیشتری روی سقف بیاید باید از تیرچه محکمتری استفاده کنید.

سایز و وزن تیرچه

برای ساخت تیرچه بتنی از سه میلگرد به صورت طول و موازی استفاده میشود که دو عدد میلگرد در پایین و یک عدد در بالا به کار بده میشود و با استفاده از میلگرد نازکتری به صورت زیگزاگی به هم وصل و جوش میخورند و در نهایت با ستفاده از قالب بتن، کف آن بتن میشود که در نهایت باعث محکم شدن آن میشود.

با توجه به سفارش مشتری ضخامت میلگرد میتواند متفاوت باشد و طول آن هم بستگی به نوع سازه به اندازه دلخواه میتواند ساخته شود.

تیرچه کرومیت

در مورد تیرچه کرومیت نیز به همین صورت است با این تفاوت که به جای بتن در این نوع تیرچه از ورق سیاه استفاده میشود و مقاومت بسیار بیشتری نسبت به تیرچه بتنی دارد. ضخامت ورق و میلگرد در این نوع تیرچه نیز با توجه به نیاز مشتری میتواند متغیر باشد.

“تیرچه کرومیت” به عنوان محصولی نوعی از تیرچه‌های آتش‌بند است که از کرومیت به عنوان یکی از جزئیات اصلی تشکیل شده است. کرومیت یک ماده معدنی است که اصولاً به عنوان یک منبع اصلی برای فلز کروم استفاده می‌شود. این تیرچه‌ها به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و زنگ‌زدگی مورد استفاده در صنایعی مانند فولادسازی، ساختمان سازی و برخی از فرآورده‌های شیمیایی قرار می‌گیرند.

قیمت تیرچه‌های فلزی می‌تواند بسته به نوع فلز، ابعاد، ضخامت و کیفیت آنها متفاوت باشد. برای مثال، تیرچه‌های فولادی معمولاً بر اساس وزن و ابعاد خریداری می‌شوند و قیمت آنها به ازای کیلوگرم واحد محاسبه می‌شود.

برای دانستن قیمت تیرچه‌ کرومیت، بهتر است با کارشناسان ما در تماس باشید تا قیمت روز تیرچه را به شما اعلام نمایند.

قیمت تیرچه

همانطور که توضیح دادیم تیرچه انواع مختلفی دارد و هر کدام از آنها میتواند در چندین نوع و سایز ساخته شوند پس نمیتوان قیمت مشخصی را برای آن در نظر گرفت. شما عزیزان اگر قصد خرید و یا اطلاع از قیمت تیرچه دارید میتوانید با روی لینک کلیک کرده و وارد سایت ما شوید و با استفاده از شماره تلفنهای پایین سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از قیمت دقیق آن جویا شوید.

همچنین این محصول را با نام تیرچه بلوک نیز میشناسند که برای استعلام قیمت تیرچه بلوک نیز میتوانید وارد است صفحه شوید.

استعلام قیمت تیرچه ، کرومیت و بتنی

یونولیت

یکی دیگر از محصولاتی که به کمک آن سقف را پوشش میدهند یونولیت است که به آن فوم نیز میگویند. این محصول بسیار سبک است و باعث میشود که وزن سقف به صورت چشمگیری پایین بیاید که دلیل بسیار خوبی برای جلوگیری از خسارت زلزله و بلایای طبیعی دیگر است.

یونولیتها انواع مختلفی دارند که از یونولیت سقفی برای پوشش سقف استفاده میشود و در ما بین تیرچه قرار میگیرند که اندازه و سایز مختلفی دارند.

اندازه یونولیت

طول یونولیت سقفی معمولا 2 متر است و ارتفاع آن نیز 20 و 25 سانتی متری میباشد که با توجه به نوع تیرچه ای که استفاده میکنید میتوان از هر کدام از آنها استفاده کرد.

اما مهمترین نکته یونولیت وزن آن است که هم در قیمت و هم در نوع سازه شما تاثیر گذار است. اگر بار روی سقف شما می‌آید و میخواهید میخواهید یک سقف بسیار محکم بسازید باید از یونولیت وزن بالا استفاده کنید که ماکسیمم وزن آن 2000 گرم یا 2 کیلوگرم میباشد ولی اگر باری روی آن نمی‌آید میتوانید از یونولیت سبک تر استفاده کنید که مینیمم آن هم 1100 گرم میباشد.

توجه داشته باشید که کیفیت کارخانه تولید کننده نیز بسیار با اهمیت است.

قیمت یونولیت

همانطور که گفتیم یونولیت اندازه و وزنهای مختلفی دارد و قیمت هر کدام از آنها باهم متفاوت است. علاوه بر آن کیفیت کارخانه نتولید کننده نیز در تعیین قیمت آن تاثیرگذار است چون جنس نسوز و کند سوز دارد به همین دلیل قیمت تیرچه نیز متفاوت میباشد.

پایین ترین قیمت یونولیت 75000 تومان در تاریخ 2 مرداد میباشد که قیمتها روزانه در حال تغییر است. برای اطلاع دقیق از قیمت روز یونولیت میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید و علاوه بر اعلام قیمت، شما را در امر خرید راهنمایی کنند.

مفتول مسوار

همچنین از سایر محصولات موجود در مجموعه نوین آرکا میتوان به مفتول مسوار اشاره داشت که برای مصارفی همچون تزئینات ، ساخت لوازم برقی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد که برای استعلام قیمت مفتول مسوار نیز میتوانید وارد سایت آهن توری شوید.

استعلام قیمت تیرچه ، کرومیت و بتنی

 

برچسب ها : تیرچه بلوک,تیرچه کرومیت,قیمت تیرچه کرومیت,قیمت تیرچه,قیمت تیرچه بلوک,تیرچه