با این روش میتوانید هر چند وعده که دوست دارید برنج بخورید و چاق نشوید. برنج از غذاهای مورد علاقه آسیایی ها بخصوص مردم کشور ماست که به دلیل دارا بودن کالری زیاد بسیاری نمیتوانند به اندازه دلخواه آن را مصرف کنند چون از افزایش وزن و چاقی نگرانند. اما جالب است بدانید در کشورهایی مثل ویتنام و چین مردم به مقدار زیادی برنج میخورند اما چاق نمیشوند در واقع برنج را طوری میخورند که چاق نشوند. در ادامه دلیل چاق نشدن آن ها را بررسی کرده ایم با ما همراه باشید تا روش خوردن برنج بدون چاقی را یاد بگیرید.

فهرست دسترسی سریع

با این روش هر چقدر برنج بخوری چاق نمیشی

با این روش هر چقدر برنج بخوری چاق نمیشی

روش خوردن برنج بدون چاقی

نشاسته غیر فرآوری شده

استفاده از نشاسته غیر فرآوری شده مثل برنج قهوه ای و ریشه سبزیجات که هضم و گوارش آرامی دارند و محتوای فیبر آن ها بالاست و در نتیجه از پرخوری آن ها جلوگیری می کند.

مصرف مواد مغذی

مصرف مواد مغذی . معمولاً اسیایی ها دوست دارند از مواد مغذی استفاده کنند. مثلاً در کشورهایی مثل ویتنام یک کاسه بزرگ گوشت قرمز را همراه با نودل و برنج مصرف می کنند. در تایلند هم انواع مختلفی از سبزیجات و گوشت را در وعده های غذایی به کار می گیرند.

در چین هم وضعیت همین است. در کنار برنج از سبزیجات و گوشت استفاده می کنند و همین باعث می شود که مواد مغذی به بدن آن ها برسد و از هر گروه غذایی استفاده کنند و در نتیجه تغذیه سالم، مانع از چاقی در آن ها می شود.

فعالیت های فیزیکی

انجام فعالیت های فیزیکی و دوری از تنبلی ( در صورتی که مردم نواحی دیگر همیشه پشت میز می نشینند و یا در حال رانندگی هستند ) اما مردم چین با انجام فعالیت فیزیکی گلوکز زیادی می سوزانند و همین عاملی برای لاغر ماندن آن ها می شود. منظور ما از فعالیت بدنی، بلند کردن وزنه ها و انجام ورزش هایی مثل دو یا کار کردن در باشگاه نیست، بلکه فعالیت روزانه آن ها بالا است. آنها معمولا تا محل کار پیاده روی می کنند. هر روز جنب و جوش دارند و به همین دلیل سطح تری گلیسیرید و فشار خون آن ها متعادل است.

مصرف برنج بیشتر و گندم کمتر

مصرف کردن برنج بیشتر و گندم کمتر. 90 درصد تولید برنج در جهان در آسیا انجام می شود. بعضی از مناطق 10 هزار سال است که برنج تولید می کنند. برنج سفید معمولاً اصلی ترین منبع غیر رسمی از گلوکز است. مصرف بالای برنج باعث می شود که این مردم بیش از حد از گندم استفاده نکنند. البته نمی توان تعیین کرد که گندم از برنج بهتر است و یا برعکس اما برنج معمولاً باعث ایجاد حساسیت و بیماری نمی شود.