اگه سنگ کلیه داری این نوشیدنی درمان فوری سنگ کلیه است. کلیه از اعضای حیاطی بدن است که بر اثر تجمع مواد شیمیایی ادرار، سنگ کلیه در آن ایجاد میشود. میدانید که توصیه پزشکان برای دفع سنگ کلیه خوردن آب زیاد در طول روز است تا با ادرار سنگ از مجرای کلیه و ادرار خارج و دفع شود. حالا دانه ی گیاهی به نام خاکشیر داریم که با نوشیدنی آن روند دفع سنگ کلیه به سرعت پیشرفت میکند. خاکشیر دشمن سنگ کلیه است این دانه مدر باعث تکرار ادرار و جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه میشود. همچنین نوشیدنی خاک شیر کبد چرب شما را درمان میکند.

به این باید گفت دژبر سنگ کلیه

به این باید گفت دژبر سنگ کلیه

برای تهیه ی معجون خاکشیر برای سنگ کلیه 2 قاشق غذاخوری خاکشیر را در 2 لیوان آب بجوشانید و به همراه عسل هر روز صبح ناشتا میل کنید. نیم ساعت پس از آن چیزی نخورید. در ادامه از خواص خاکشیر بیشتر مطالعه کنید.

خاکشیر برای دفع سنگ کلیه

درمانگران، مصرف مخلوطی از خاکشیر و ترنجبین برای درمان سنگ کلیه در افرادی که به این بیماری مبتلا هستند یا کلیه آن‌ها استعداد سنگ‌سازی را دارد، توصیه می‌کنند. برای تهیه این نسخه خانگی کافی است ۳ قاشق غذاخوری ترنجبین را در یک لیوان آب به‌مدت ۵ ساعت خیسانده و پس از این مدت آن را صاف کنید. سپس ترنجبین صاف کرده را با ۲ قاشق غذاخوری مخلوط کرده و آن را میل کنید. نوشیدن این مخلوط به‌صورت روزانه به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند. علاوه بر این افرادی که دچار بوی بد دهان به‌دلیل عفونت و مشکلات بلغمی هستند نیز می‌توانند از این نسخه استفاده کنند.

خواص خاکشیر برای مو

خاکشیر دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری است پس روزی ۲ تا ۳ لیوان از آن را بنوشید تا موهایتا دیگر شوره نزند.

بهبود لک‌ها با خاکشیر

برای از بین بردن لک‌های پوست به‌ویژه صورت یکی از بهترین روش‌ها، نوشیدن خاکشیر و ترنجبین است. افرادی که از این ترکیب به‌صورت روزانه و مستمر به‌مدت ۳ هفته استفاده کنند بعد از مدتی با روشنی پوست و از بین رفتن لک‌های صورت و پوست‌شان روبه‌رو می‌شوند. برای تهیه این ترکیب نیز لازم است ترنجبین را ۵ ساعت در آب بخیسانید و صاف شده آن را با ۲ قاشق خاکشیر مخلوط کرده و میل کنید.

خواص خاکشیر برای لاغر شدن

برای لاغری با خاکشیر توصیه می‌شود که مقدار یک قاشق غذا خوری خاکشیر را شسته و در یک لیوان آب ولرم حل کرده و با شکر شیرین کنید. از این نوشیدنی هر روز صبح ناشتا میل کنید. استفاده از این نوشیدنی در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می‌کند. علاوه بر کمک به لاغری با خواص زیادی که دارد در حفظ سلامت بدن نیز موثر است.

خواص خاکشیر برای مردان

خاکشیر به علت وجود سودا ایجاد شده، ضعف قوای جنسی در مردان را برطرف و ناباروری را درمان می‌کند.

خواص خاکشیر برای کودک

اگر کودکتان به یبوست دچار است خاکشیر مثل یک ملین طبیعی عمل می‌کند و آن را درمان می‌کند و غذا را هضم می‌کند وخواص ضد باکتریایی آن خطر ابتلا به اسهال را کاهش می‌دهد. اگر نوزاد شما به دنبال بیماری‌هایی مانند آبله مرغان و سرخک تب داشت و پوست او دچار خارش شد نهراسید دوای درد نوزاد شما خاکشیر است که به درمان تب بالا و خارش پوست در نوزادان و کودکان کمک می‌کند. لازم است خاکشیر را از ۲ سالگی به بعد به نوزاد ان بدهید و قبل از آن شربت خاکشیر را از صافی رد کنید و از آب آن به نوزاد بدهید.

چه کسانی نباید خاکشیر بخورند؟

افرادی که به ورم و زخم معده دچارند باید خاکشیر را به مقدار کم مصرف کنند.
افرادی که طبع سرد دارند و از بیماری‌های روماتیسم و آرتروز رنج می‌برند، باید شربت خاکشیر را عسل و عرق نعناع مصرف کنند.
برخی از افراد با خوردن خاکشیر سر درد می‌گیرند این افراد باید خاکشیر را با کتیرا مصرف کنند.
برای جلوگیری از سنگ کلیه خاکشیر را چندین بار بشویید و ۱۲ ساعت در آب خیس کنید.