در این پست از سایت استار بورس STARBOURSE.IR شفای بیماری و مریضی با تربت امام حسین(ع),شرایط درمان با تربت امام حسین(ع) را قرار دادیم. در این مطلب برای شما عزیزان شرایط و نحوه استفاده تربت حضرت ابا عبدلله علیه السلام برای شفای مریضی و بیماری را برایتان آماده کرده ایم. این نسخه مناسب تمامی افراد و شیعیان مولا حضرت امام حسین علیه السلام به خصوص افرادی که به بیماری ها و مریضی ها لاعلاج گرفتار هستند. برای دیدن ادامه مطلب تا آخر پست همراه ما باشید. نظر خود را در مورد این نسخه فوق العاده و حقیقی در قسمت دیدگاه ها برای ما بفرستید.استار بورس ایام محرم را تسلیت عرض می کند.

در ادامه از سایت استار بورس همراه ما باشید با شفای بیماری و مریضی با تربت امام حسین علیه السلام . . .

ولادت امام کاظم

روایات در باب شفای مریض با تربت امام حسین(ع)

برای شفای مریض با تربت امام حسین(ع) روایات متعددی وجود دارد که در ادامه به بیان برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

حضرت امام صادق(ع) در مورد شفای مریض با تربت امام حسین(ع) و خواص بی نظیر آن می فرماید:

همانا در گل و تربت حائر آنجایی که امام حسین(ع) در آن دفن شده است شفا و درمان هر دردی است و خوردن و همراهی آن آرامش و امنیت از هر گونه ترس و وحشتی را به دنبال خواهد داشت.

و در روایتی دیگر می فرمایند:

چنانچه مریضی از افراد مؤمن امام حسین(ع) را خوب بشناسد و جایگاه و محبت او را درک کند و مقداری از خاک قبر امام حسین(ع) را بگیرد(که حدود یک میل یعنی ۱۰۰۰ قدم فاصله بیشتر نشود و به مقدار سر انگشتی باشد) برای چنین کسی تربت حایر داروی شفا بخش خواهد بود.

و نیز آمده است که شخص به امام صادق(ع) عرض کرد شنیدم شما فرموده اید: همانا تربت شفا بخش امام حسین (ع) از جمله داروهای منحصر بفردی است که هر گونه مرضی را می توان با آن معالجه و مداوا نمود. امام صادق(ع) فرمودند: بلی من چنین گفته ام. عرض کرد: آقا من خورده ام و شفا پیدا نکرده ام. فرمود: باید به همراه آن دعا کرد و به اندازه نخودی تناول کرد نه بیشتر. خداوند شفا عنایت خواهد نمود.

امام هشتم شیعیان در باب خواص تربت امام حسین(ع) می فرماید: هر کس با تربت امام حسین علیه السلام بگوید: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر با هر ذکر، خداوند شش هزار درجه بالا برده و شش هزار شفاعت براى او مى نویسد

در زیارت منسوب به امام زمان علیه السلام آمده است: السلام على من جعل الله الشفاء فى تربته؛ سلام بر (حسین) کسى که خداوند در تربت او شفاء قرار داده است.

امام باقر علیه السلام در باب خواص تریت امام حسین(ع) می فرمایند: خداوند تبارک و تعالى در پاداش قتل حسین این عوض را معین فرمود:که امامت را در ذریه او قرار داد، و در تربت او شفا قرار داد، و در کنار قبرش ‍ وعده اجابت به در خواست ها داد.

از مجموع این روایات به خوبی بر می آید که شفای مریض با تربت امام حسین(ع) امری است که مورد تایید ائمه اطهار بوده و بر استفاده از تربت سیدالشهدا برای شفای امراض تاکید داشته اند.

دعا به هنگام تناول تربت امام حسین (ع)

امام صادق(ع) در باب شفای مریض با تربت امام حسین(ع) می فرماید : هر گاه کسی از شما خواست از تربت امام حسین (ع) جهت استشفاء بهره گیرد ابتدا آن را بر دیدگان گذارد و خود را بدان متبرک کند و قبل از تناول بگوید : اللهّم بحق هذه التربه و بحق من حلّ بها وثوی فیها و بحق أبیه و أمّه و أخیه و الأئمّه من ولده و بحقّ الملائکه الحافّین به إلّا جعلتها شفاءًا من کل داء وبرءًا من کل مرض و نجاه من کل آفه و حرزًا ممّا أخاف و أ حذرَ ؛ خداوندا بحق این تربت شریف و به حق آن بزرگواری که در آن فرودآمده و مسکن گزیده است و به حق پدر و مادر و برادرش و امامانی که از فرزندان او هستند و نیز به حق فرشتگانی که وی را در برگرفته اند این تربت را شفای هر دردی قرار ده وهر بیماری را درمان نما و از هرآفتی وترسی مرا رها بخش[۶[.

ونیز در روایت دیگری فرموده است که به هنگام خوردن تربت شفا بخش بگو :

بسم الله و بالله اللّهم اجعله رزقاً واسعاً و علماً نافعاً و شفاءًا من کل داء انّک علی کل شیِ قدیر ؛

به نام خدا و به ذات خدا، خدایا بگردان روزی مرا فراخ و دانشی سودمند و شفابخش نسبت به هر درد همانا تو بر هر چیز توانایی.

شرایط درمان با تربت امام حسین علیه السلام

تربت امام حسین درمان هر بیماری است اما باید شرایطی را رعایت کرد تا اثربخش باشد. شرایط درمان با تربت امام حسین علیه السلام:

شرط اول:

اگر بیماری از مومنان حق امام حسین علیه السلام را بشناسد، حتی اندازه یک سرانگشت از تربت امام حسین علیه السلام بگیرد، این تربت برایش درمان خواهد بود.

البته حتما لازم نیست که شخص شیعه باشد. همین که برای امام حسین علیه السلام ارزش قائل شود و قدر امام حسین علیه السلام را بداند، برایش کافیست.

شرط دوم:

تنها اعتقاد داشتن به امام حسین کفایت نمی کند و باید بیمار، درمان بودن این تربت را هم قبول داشته باشد. امام صادق علیه السلام می فرماید:

“تربت امام حسین علیه السلام از همه داروها بهتر می باشد. اگر می بینی که این تربت اثر نمی کند، به این دلیل است که تمیزی این تربت را رعایت نمی کنند یا یقین مردم کم است.

کسی که یقین داشته باشد که این تربت برایش درمان است، همین تربت برای او کافیست و او را از داروی دیگری بی نیاز می کند”.

شرط سوم:

برای اینکه تربت امام حسین علیه السلام خاصیت دارویی اش را از دست ندهد، باید از آن محافظت کرد.

امام صادق علیه السلام به ابوحمزه ثمالی فرمود: “

به من خبر دادند که این تربت را در محل فضولات شتر قرار می دهند. در ظرف غذا قرار می دهند و در آن دستمالی قرار می دهند که با آن دستهایشان را بعد از خوردن غذا پاک می کنند.

کسی که به تربت امام حسین علیه السلام اهمیتی نمی دهد. و آن را هر کجا که دلش بخواهد، قرار می دهد. چگونه انتظار دارد که این تربت او را درمان کند”.

شرط چهارم:

امام صادق علیه السلام می فرماید که اگر تربت امام حسین علیه السلام به قصد لذت بردن خورده شود، درمان نمی کند. مثلا کسانی که دوست دارند خاک بخورند اگر این خاک را به نیت لذت بردن بخورند، آنها را درمان نمی کند.

شرط پنجم:

لزومی ندارد که از تربت امام حسین علیه السلام زیاد خورده شود.

اگر به اندازه یک سر انگشت یا اندازه یک نخود خورده شود، برای درمان بیماری کفایت می کند.

شرط ششم:

وقتی تربت را برمی دارند، باید آن را ختم و مهر کنند. ختم و مهرش خواندن “سوره قدر” است.

شرط هفتم:

بهتر است موقع خوردن تربت، این دعا خوانده شود:

” بسم الله و باللّه، اللهمُّ اجعَلهُ رِزقاً واسِعاً و عِلماً نافعاً و شِفاءً مِن کُلّ شَیءٍ قَدیر.

خداوندا! آن را رزق نافع، علم نافع و شفا و برای هر دردی قرار بده، همانا تو بر هر کاری توانا هستی”.

 

چند نکته مهم درباره تربت امام حسین علیه السلام

  • می توان برای درمان، یک بار یا بیشتر از یک بار، از تربت امام حسین علیه السلام استفاده کرد.
  • می توان به تربت امام حسین علیه السلام زعفران، عسل و آب آسمانی هم اضافه کرد و سپس استفاده کرد.
  • می توان تربت امام حسین علیه السلام را برای غیر بیماری هم استفاده کرد.

مثلا امام کاظم علیه السلام در روز عید فطر با تربت امام حسین علیه السلام افطار می کردند.

  • خاک قرمزی که بالای سر قبر امام حسین علیه السلام قرار دارد، اثرش از همه بیشتر است و هرچه از قبر دورتر باشد، اثر درمانی آن کمتر است.

 

نتیجه کاربردی درمان با تربت امام حسین علیه السلام

پیشنهاد آیت الله تبریزیان این است که جهت درمان با تربت امام حسین علیه السلام، آن را به شکل قرص هایی به اندازه نخود یا عدس درست کنند.

و آنها را در ظرف های مخصوص قرار دهند و در اختیار بیماران بگذارند.

آداب و دعاهای استفاده از تربت امام حسین (ع)

روایات در مورد آداب و دعاهایی که موقع برداشتن تربت از زمین کربلا یا موقع خوردن آن وارد شده متعدد و مختلف است.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛روایات در مورد آداب و دعاهایی که موقع برداشتن تربت از زمین کربلا یا موقع خوردن آن وارد شده متعدد و مختلف است، که چون از امور مستحبی به شمار می رود عمل کردن به هر یک بلا مانع است. در این بخش به برخی از این روایت‌ها اشاره می‌کنیم.

امام صادق(ع) فرمود: خدای تبارک و تعالی تربت امام حسین (ع) را شفای هر دردی و امان از هر ترسی قرار داده است. پس هرگاه کسی خواست آن را بردارد آن را بوسیده بر دیدگانش بگذارد و بر بدن خویش مالیده بگوید:

اللهم بحق هذه التربة و بحق من حل بها و ثوی فیها و بحق أبیه و امه و أخیه و الأئمة من ولده و بحق الملائکة الحافین به إلا جعلتها شفاء من کل داء و بزءاٌ من کل مرض و نجاة من کل افة و حزراً مما أخاف وأحذر؛

خداوندا به حق این تربت و به حق این عزیزی که در او جای گرفته و به خاک سپرده شده است، و به حق پدر و مادر و برادر و فرزندانش و به حق فرشتگانی که گرد او حلقه زده اند تو را سوگند می دهم که این تربت را شفا از هر بیماری، بهبودی از هر مرض، نجات و خلاصی از هر آفت، و پناه من از هر چیزی که از آن ترسناک هستم و حذر می کنم قرار دهی.

پس از آن از تربت استفاده کند. راوی گوید: «من در تمام عمر همان گونه که حضرت فرمودند عمل کردم و خدا را شکر می کنم که هیچ مشکلی برایم پیش آمد نکرد».

بر تو لازم است که از تربت امام حسین(ع) استفاده کنی

جابر جعفی گوید: حضور امام پنجم حضرت باقر العلوم(ع) شرفیاب شده و از دردها و بیماریهای مختلف شکایت کردم و عرض کردم هر گاه بعضی مداوا می کنم به بعضی دیگر ضرر می رسد. حضرت فرمود: «علیک بتربة الحسین بن علی (ع)؛ بر تو لازم است که از تربت امام حسین(ع) استفاده کنی.

عرض کردم: بسیار مصرف کرده‌ام، ولی نتیجه نگرفته‌ام.

جابر گوید: دیدم غضب در چهره مولایم نمودار شد. عرض کردم به خدا پناه می برم از غضب شما! حضرت با عصبانیت بلند شده و به اندازه یک حبه (خاک) در دست گرفته و عنایت فرمود و سپس فرمود: «از این استفاده کن».

جابر گوید: به مجرد استعمال آن عافیت یافته و بهبودی کامل برایم حاصل شد. عرض کردم: این چه بود که به این سرعت مرا شفا داد؟

فرمود: «این همان چیزی است که تو می گویی از آن سودی نبرده ای».
 
عرض کردم: ای سرور من، دروغ نگفتم بلکه مقصودم این بود که شاید مطلبی نزد شما باشد تا یاد بگیرم که (تعلم در محضر شما) از آنچه خورشید بر آن می تابد نزد من محبوبتر است.

حضرت فرمودند: هرگاه خواستی تربت را ( از زمین کربلا) برداری در آخر شب این کار را انجام بده. به آب خالص غسل کن و پاکترین لباسهایت را بپوش و خود را با سعد خوشبو کن. سپس داخل حرم مطهر شده، نزد سر مبارک آن حضرت ایستاده و چهار رکعت نماز بخوان. که در رکعت اول سوره حمد و یازده مرتبه سوره کافرون، و در رکعت دوم سوره حمد و یازده مرتبه سوره قدر را بخوان و در قنوت بگو:

لا اله الا الله حقاً حقاً، لا اله الا الله عبودیه و رقاً، لا اله الا الله وحده وحده، أنجز وعده و نصر عبده و هزم الأحزاب وحده. سبحان الله مالک السماوات و ما فیهن و ما بینهن، سبحان الله ذی العرش العظیم و الحمد لله رب العالمین.

به درستی و راستی و حقیقت اعتراف می کنم که جز خدای یکتا خدایی نیست، از( سر اخلاص و) بندگی و عبودیت اقرار می کنم که جز خدای یکتا خدایی نیست.( وباز تکرار می کنم) جز خدای یکتا خدایی نیست، یکتای یکتا. وعده خویش را عملی کرد، و بنده خویش یعنی پیامبر(ص) را یاری کرد و به تنهایی احزاب دشمن را شکست داد. منزه است خدای تعالی مالک آسمانها و آنچه در آسمانها و بین آنهاست. منزه است خدای تعالی که صاحب عرش با عظمت است، و حمد مخصوص خدای تعالی است که پروردگار جهانیان است.»

سپس رکوع و سجود به جا آورده (و این دو رکعت را تمام می کنی و سلام می دهی)، پس از آن دو رکعت دیگر می خوانی.که در رکعت اول سوره حمد و یازده مرتبه سوره توحید و در رکعت دوم سوره حمد و یازده مرتبه سوره فتح و در قنوت نیز همان ذکری که در قنوت نماز پیشین گفته شده را می خوانی. پس از تمام شدن نماز، سر به سجده گذاشته و هزار مرتبه می گویی: شکراً. پس از آن بلند می شوی و به قبر چسبیده می گویی:

یا مولای، یا بن رسول الله إنی اخذ من تربتک بإذنک، اللهم اجعلها شفاء من کل داءٍ و عزاً من کل ذلٍ، و امنا من کل خوفٍ، و عنی کل فقرٍ لی و لجمیع المؤمنین و المؤمنات.

ای آقای من! ای فرزند پیامبر! با اجازه شما قدری از تربت شما برمی دارم. خداوندا! تربتی که برداشتم شفای از هر درد، عزت و سربلندی از هر خواری وذلت، امنیت از هر ترس و بی نیازی از هر فقر قرار بده، برای من و برای همه مردان و زنان با ایمان» .

و با سر انگشت سه مرتبه خاک برداشته و در پارچه پاکی یا شیشه ای گذاشته و آن را با انگشتر عقیقی که بر آن نوشته باشد: ماشاء الله لا قوة إلا بالله أستغفر الله، مهر می کنی . اگر خدای تعالی بداند که در نیت خویش صادق هستی در این سه مرتبه بیش از هفت مثقال نمی توانی برداری، و این داروی هر دردی خواهد بود، چنان که دیدی.
 
مناسب است هنگام استفاده از تربت یکی از دعاهای آن خوانده شود.

در این جا به چند روایت از امام صادق(ع) بسنده می کنیم:

«اللهم إنی أسألک بحق الملک الذی قبضها و بحق النبی الذی خزنها و بحق الوصی الذی هو فیها أن تصلی علی محمد و آل محمد و أن تجعل لی فیها شفاء من کل داءٍ و عافیةً من کل بلاءٍ و أماناً من کل خوفٍ، برحمتک یا ارحم الراحمین و صلی الله علی محمد و آله و سلم».

بار الها! به حق فرشته ای که از این تربت برداشت، و به حق پیامبری که آن را نگهداری کرد، و به حق آن وصی که در او ( به خاک سپرده شده) است از تو درخواست می کنم بر حضرت محمد و آل محمد درود فرست و این تربت را برای من شفای از هر درد، عافیت از هر بلا و امنیت از هر ترس قرار ده، به رحمت و مهر با نیت ای مهربانترین مهربانان، درود و سلام خداوند بر محمد و آلش باد».

«اللهم إنی أشهد أن هذه التربة، تربة ولیک صلی الله علیه و أشهد أنها شفاءٍ من کل داءٍ و أمان من کل خوفٍ لمن شئت من خلقک و لی برحمتک، و أشهد أن کل ما قیل فیهم و فیها هو الحقٌ من عندک و صدق المرسلون»

خداوندا! تو را گواه می گیرم که این تربت، تربت ولی توست. درود خداوند بر او باد_ و شهادت می هم که این تربت شفای هر درد و امان از هر ترس است برای کسی که تو بخواهی از بندگانت، و برای من به رحمت تو. شهادت می دهم فضائلی که درباره آنها( که در او به خاک سپرده شده اند) و درباره خود تربت گفته شده حق است و فرستادگان خداوند راست گفته اند» .

«بسم الله و بالله اجعله رزقاً واسعاً و علماً نافعاً و شفاءً من داءٍ إنک علی کل شیءٍ قدیر».

«بنام خدا و به (یاری) خدا. خدایا! این تربت را روزی وسیع، علمی سودمند و شفای همه دردها قرار بده البته که تو بر هر کاری قدرت داری».

تذکر: گرچه ظاهر این گونه روایت‌ها دخیل بودن ادعیه و امور مذکور در شفاء یافتن است، ولی بسیاری از عالمان و بزرگان با توجه به اطلاق نصوص فرموده اند: «اینها باعث تکمیل فضیلت و سرعت تأثیر و زیادتی بهبودی و مانند آن است».

منبع:دعا121

شفای بیماری و مریضی با تربت امام حسین(ع),شرایط درمان با تربت امام حسین(ع),تربت امام حسین,تربت امام حسین اصل,تربت امام حسین دعا,تربت امام حسین خونی,تربت امام حسین نی نی سایت,تربت امام حسین در موزه کربلا,تربت امام حسین برای میت,تربت امام حسین در موزه,تسبیح تربت امام حسین اصل,تربت اصلی امام حسین,تربت اصل امام حسین در روز عاشورا,تربت اصلی قبر امام حسین,تهیه تربت اصل امام حسین,خرید تربت اصلی امام حسین,تربت امام حسین خون می شود,خونین شدن تربت امام حسین,فیلم خونی شدن تربت امام حسین,ماجرای خونین شدن تربت امام حسین,عکس تربت خونین امام حسین,معجزه خونی شدن تربت امام حسین,خوردن تربت امام حسین نی نی سایت,شفا از تربت امام حسین نی نی سایت,تربت امام حسین برای بچه دار شدن نی نی سایت,خاک تربت امام حسین در موزه کربلا,تربت قبر امام حسین در موزه کربلا,خواص تربت امام حسین برای میت,خون شدن تربت امام حسین در موزه,موزه تربت امام حسین در کرمان

********************************