در این پست از سایت قیمت شورای رقابت هایما s5,قیمت جدید خودرو هایما اس 5 در شورای رقابت را قرار دادیم . شورای رقابت امروز قیمت جدید خودرو هایما اس 5 S5 را اعلام کرد . بر اساس اخبار و خبرهایی که به دست ما رسیده شورای رقابت قیمت جدید خودرو هایما S5 را ۸،۴۱۰،۱۰۵،۲۲۹ ریال به تصویب رسانده است . سایت استار بورس …

در ادامه از سایت استار بورس همراه ما باشید با قیمت جدید خودرو هایما اس 5 S5 شورای رقابت خرداد 1402 …

قیمت شورای رقابت هایما s5,قیمت جدید خودرو هایما اس 5 در شورای رقابت

اعلام قیمت رسمی هایما S5 و S7 توسط شورای رقابت

هایما اس 5 و اس 7 دو کراس اوور پرطرفدار ایران خودرو، مدتهاست که عرضه نشده و البته از اعلام آخرین شرایط فروش این محصول در بازار نیز مدت زیادی میگذرد.

اما همانطور که انتظار می‌رفت، ایران خودرو در انتظار افزایش قیمت این محصول توسط شورای رقابت بوده است تا بتواند آخرین تعهدات خود را با قیمت جدید به بازار عرضه کرده و به دست مشتریان بسپارد.

در آخرین جلسه برگزار شده شورای رقابت در تاریخ 6 خرداد ماه 1402، قیمت این دو محصول پرطرفدار ایران خودرو به بحث و تصمیم گذاری گذاشته شد.

در پایان جلسه شورای رقابت؛ با عنایت به بند ۳-۱ ماده ۳ دستورالعمل شماره ۵۴۳ شورای رقابت مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱، قیمت دو خودروی هایما S۵ و S۷ (محصولات شرکت ایران ‌خودرو) پس از مقایسه با شاخص رقابت‌پذیری و بررسی در جلسه شورا با اکثریت آراء تصویب گردید.

قیمت این دو خودرو حدودا 100 میلیون تومان نسبت به آخرین قیمت اعلامی ایران خودرو، افزایش یافته است!

نام خودرو

نرخ فروش درب  کارخانه طبق ضابطه

هایما S5

8.410.105.229

هایما S7

8.626.289.504

قیمت پایه بدون احتساب مالیات، هزینه شماره گذاری و …:

هایما اس۷ پلاس:  ۸،۶۲۶،۲۸۹،۵۰۴ ریال

هایما اس۵ پلاس: ۸،۴۱۰،۱۰۵،۲۲۹ ریال

قیمت نهایی با افزایش حدود 13 درصدی نسبتا به قیمت فوق اعلام خواهد شد.

قیمت محصولات هایما اعلام شد

خرداد 1402: شورای رقابت، قیمت دو محصول هایما S7 و S5 را اعلام کرد.

طبق مصوبه شورای رقابت قیمت خودرو هایما S7 بر اساس مستندات مالی ارائه شده توسط ایران خودرو 862628950 تومان و قیمت خودرو هایما S5 مبلغ 841010522 تومان تعیین شده است.

پیش از این شورای رقابت قیمت برخی خودروهای مونتاژی را مصوب و ابلاغ کرده بود اما به دلیل ناقص بودن مستندات برخی خودروسازان، محصولات آنان مشمول قیمت‌گذرای نشده بود. یکی از این خودروها خانواده هایما ایران خودرو بود که ظاهرا مدارک و مستندات مالی تولید این خودروها برای سازمان حمایت ارسال شده و در اختیار شورای رقابت قرار گرفته است. از این رو در جلسه اخیر این شورا قیمت خودروهای هایما S7 و هایما S5 مورد بررسی قرار گرفته و به تصویب رسیده است.

در رهن گرفتن سند خودرو حذف شد

خرداد 1402: موضوع مصوبه ۵۷۱ شورای رقابت اصلاح مصوبه ۵۴۳ این شورا (دستورالعمل ۵۴۳ تنظیم بازار خودروهای سواری) است.

بر این اساس بند ۷ ماده ۴ دستورالعمل ۵۴۳ شورای رقابت (تنظیم بازار خودروهای سواری) مورخ ۱۱ بهمن سال ۱۴۰۱، مبنی بر «عرضه‌کننده خودرو موظف است روش های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به مدت یکسال، از جمله در رهن گرفتن سند خودرو، اتخاذ و اجرا کند»، حذف می‌شود.

آخرین تصمیم شورای رقابت در مورد قیمت خودرو

خرداد 1402: فرهیدزاده، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اعلام کرد اگر شرکت‌های تولید کننده خودرو‌های مونتاژی، رقم‌های بیش‌تر از مصوبات جدید شورای رقابت خودرو درخواست کنند، مردم می‌توانند شکایت کنند.

در جلسه‌ای که با مدیران شرکت‌های تولید کننده خودرو‌های مونتاژی برگزار شد، قول دادند فروش محصولات بر مبنای قیمت شورای رقابت باشد و این موضوع رصد می‌شود تا چنانچه این اتفاق رخ نداده باشد، وارد مباحث انضباطی شویم‏؛ اگر قراردادی خارج از قیمت‌های مصوب باشد سازمان‌های صمت در استان‌ها و کمیته‌های حل اختلاف و سازمان حمایت مصرف کنندگان به شکایات مردم رسیدگی می‌کنند.

وی افزود قیمت‌های اعلامی شورای رقابت ملاک عمل سازمان حمایت است و خودروسازان مکلف هستند بر اساس قیمت‌های شورای رقابت خودرو‌ها را عرضه کنند.

برهمین اساس قیمت خودروها در دومین مرحله از سامانه یکپارچه خودرو به شرح زیر خواهد بود:

شرکت خودروساز نام محصول قیمت خودرو (میلیون تومان)
سایپا کوییک اتوماتیک 327
سایپا کوییک S 268
سایپا کوییک R دنده‌ای 256
سایپا ساینا S 248
سایپا ساینا S اتوماتیک 321
سایپا ساینا S دوگانه‌سوز 279
سایپا شاهین 425
سایپا کوییک R اتوماتیک اعلام نشده است
سایپا کوییک GX اعلام نشده است
سایپا کوییک GX R اعلام نشده است
سایپا ساینا GX اعلام نشده است
سایپا ساینا GX اتوماتیک اعلام نشده است
سایپا ساینا GX دوگانه‌سوز اعلام نشده است
سایپا شاهین اتوماتیک اعلام نشده است
سایپا اطلس اعلام نشده است
مدیران خودرو آریزو 6 پرو 1.024
مدیران خودرو تیگو 8 پرو 1.483
مدیران خودرو X55 پرو 983
مدیران خودرو X22 پرو اتوماتیک 645
مدیران خودرو X22 پرو دنده‌ای 484
مدیران خودرو آریزو 5 توربو 735
کرمان موتور جک S3 632
کرمان موتور جک J4 522
کرمان موتور کی‌ام‌سی K7 1.137
فردا موتورز SX5 645
فردا موتورز T5 896
فردا موتورز سوبا M4 اعلام نشده است

پس از ارسال اطلاعات متقاضیان واجد شرایط از بانک‌ها به سامانه، سایت سامانه از چهارشنبه گذشته (سوم خرداد ) فعال شد تا مشتریان بتوانند برای انتخاب پنج اولویت خودرویی مورد نظر خود اقدام کنند تا در لیست نوبت‌دهی یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی بر مبنای لیست انتظار قرار گیرند.

قیمت خودروهای مرحله دوم سامانه یکپارچه

قیمت خودروهای مرحله دوم (هم محصولات قابل عرضه توسط سایپا و همچنین قیمت خودروهای مونتاژی) به شرح زیر است. لازم به ذکر است که برخی از خودروها هنوز قیمت‌گذاری نشدند. اما احتمالاً به زودی توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری می‌شوند.

نام شرکت خودروساز نام محصول قیمت خودرو (میلیون تومان)
سایپا کوئیک اتوماتیک ۳۲۷
سایپا کوئیک اس ۲۶۸
سایپا کوئیک آر دنده‌ای ۲۵۶
سایپا کوئیک آر اتوماتیک اعلام نشد.
سایپا کوئیک جی ایکس اعلام نشد.
سایپا کوئیک جی ایکس آر اعلام نشد.
سایپا ساینا اس ۲۴۸
سایپا ساینا اس اتوماتیک ۳۲۱
سایپا ساینا جی ایکس اعلام نشد.
سایپا ساینا جی ایکس اتوماتیک اعلام نشد.
سایپا ساینا جی ایکس دوگانه اعلام نشد.
سایپا ساینا اس دوگانه ۲۷۹
سایپا شاهین ۴۲۵
سایپا شاهین اتوماتیک اعلام نشد.
سایپا اطلس اعلام نشد.
مدیران خودرو آریزو ۶ پرو ۱/۰۲۴
مدیران خودرو تیگو ۸ پرو ۱/۴۸۳
مدیران خودرو ایکس ۵۵ پرو ۹۸۳
مدیران خودرو ایکس ۲۲ پرو اتوماتیک ۶۴۵
مدیران خودرو ایکس ۲۲ پرو دنده‌ای ۴۸۴
مدیران خودرو آریزو ۵ توربو ۷۳۵
کرمان موتور جک اس ۳ ۶۳۲
کرمان موتور جک جی ۴ ۵۲۲
کرمان موتور کی‌ام‌سی – جی ۷ ۱/۱۳۷
فردا موتورز اس ایکس ۵ ۶۴۵
فردا موتورز تی ۵ ۸۹۶
فردا موتورز سوبا ام ۴ اعلام نشد.

هر چند که سامانه طی دو روز اول (چهارشنبه و پنجشنبه) با اختلال همراه بود اما از شامگاه روز پنجشنبه، این اختلال که دلیل آن مشکل زیرساختی در عین ترافیک بالای سایت سامانه اعلام شد، برطرف شد و مشتریان تا پایان پنجشنبه شب، ۳۰۰ هزار خودرو ثبت‌نام کردند. سایت سامانه برای این ثبت درخواست خودرویی متقاضیان تا چهارشنبه هفته جاری ( ۱۰ خرداد) فعال خواهد بود.

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

گفتنی است که این طرح در سه قالب طرح ویژه متقاضیان عادی، طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و همچنین طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اجرایی می‌شود و ۲۳ محصول از چهار شرکت سایپا، مدیران‌خودرو، کرمان‌موتور و فرداموتورز با قیمت کارخانه‌ای (مصوب شورای رقابت) عرضه شده است.

یکی از نکات حائز اهمیت این طرح، قیمت خودروهای مونتاژی عرضه شده به سبب مباحثی بود که بر سر آن‌ها وجود داشت و به کلافی سردرگم تبدیل شده بود و مردم نمی دانستند خودروهای عرضه شده در این طرح را بالاخره قرار است با کدام قیمت (قیمت مصوب شورای رقابت یا قیمت اعلامی توسط کارخانه‌ها) ثبت‌نام و خریداری کنند.

 

یادآور می‌شود که در نخستین روزهای نیمه دوم فروردین ماه امسال، شورای رقابت تصمیم گرفت برای اولین بار بر قیمت خودروهای مونتاژی هم دست بگذارد و تعیین‌کننده قیمت محصولات شرکت‌های خودروسازی باشد که تاکنون از آن‌ها به‌ عنوان خودروسازان خصوصی نام برده می‌شد، اما اکنون که همه سازوکار آن‌ها از قیمت تا نحوه فروش و… با نظر و دستور نهادهای ذی ربط دولتی تعیین می‌شود، دیگر تفاوتی با ایران‌خودرو و سایپا ندارند.

 

همان طور که اشاره شد، تصمیم قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی توسط شورای رقابت در جلسه روز ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ اتخاذ شد؛ اما پروسه تصویب، یک ماه به طول انجامید و پس از امروز و فرداهای بسیار شورای رقابت برای تعیین تکلیف این موضوع، در نهایت قیمت خودروهای مونتاژی ۱۶ اردیبهشت ماه تصویب و یک روز بعد اعلام شد؛ پس از آن هم دو هفته‌ تصویری از این مصوبه منتشر نشد و مشخص نبود که مصوبه شورای رقابت به کدام نهاد ابلاغ شده بود.

 

ضمن اینکه وزارت صمت یا سازمان حمایت هم هیچ ابلاغیه‌ای به شرکت‌های خودروساز ارسال نکردند؛ بدین ترتیب با توجه به اینکه قیمت خودروهای مونتاژی تعیین تکلیف نشده بود، خودروسازان مونتاژی هم بر سر قیمت‌های جدید خود که بر اساس تورم و افزایش هزینه‌های تولید در سال جدید اعمال کرده بودند، ایستادند.

در نهایت اما وزارت صمت در جلسه‌ای با حضور نمایندگان پنج شرکت خودروساز مونتاژی و مسئولان سازمان حمایت، تکلیف خودروهای مونتاژی را مشخص کرد و خودروسازان بالاخره مصوبه شورای رقابت را پذیرفته و ملزم به عرضه محصولات با قیمت‌های مصوب شورای رقابت شدند؛ پس از آن نیز سازمان حمایت در اطلاعیه‌ای، ضوابط قیمت‌گذاری و فروش خودروهای مونتاژی را به شرکت‌های خصوصی اعلام کرد.

قیمت خودروهای عرضه شده در مرحله دوم فروش یکپارچه چند؟

در نهایت باید گفت که با توجه به پذیرش مصوبه شورای رقابت توسط خودروسازان خصوصی و الزام آن‌ها به عرضه با این قیمت‌ها در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، خودروهای این مرحله (هم محصولات عرضه شده توسط سایپا و همچنین قیمت خودروهای مونتاژی) به شرح زیر است:

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

 

گفتنی است، بر اساس آنچه که اعلام شده، قیمت بر اساس مصوبه شورای رقابت برای عرضه محصولات در مرحله دوم سامانه یکپارچه فروش خودروهاست. این قیمت‌ها، قیمت مصوب برای تحویل در زمان حاضر است و افرادی که در مرحله دوم سامانه یکپارچه ثبت‌نام می‌کنند، متناسب با نوبتی که برای آن‌ها تعیین می‌شود به قیمت زمان تحویل باید واریز وجه کنند؛ با این حال، قیمت‌های مصوب فعلی خودروها می‌تواند راهنمای مشتریان باشد.

ضمن اینکه برخی محصولاتی که خودروسازان در این مرحله عرضه کرده‌اند، مدل‌های جدید محسوب می‌شوند و در جدول مصوب شورای رقابت وجود نداشته‌ و این خودروها فعلا قیمت مصوب ندارند؛ هر چند می‌توان متناسب با محصولات هم‌رده، قیمت تقریبی آن‌ها را تخمین زد.

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

 

fal

قیمت شورای رقابت هایما s5,قیمت جدید خودرو هایما اس 5 در شورای رقابت,قیمت هایما S5,قیمت هایما S5 کارخانه,قیمت هایما S5 کارخانه ۱۴۰۱,قیمت هایما S5 دیوار,قیمت هایما S5 مدل 97,قیمت هایما S5 صفر امروز,قیمت هایما S5 توربو,قیمت هایما S5 مدل ۱۴۰۰,قیمت هایما S5 کارخانه و بازار,قیمت هایما S5 مدل ۹۵,قیمت هایما S5 کارخانه ۱۴۰۰,قیمت هایما S5 کارخانه 1400,قیمت هایما S5 کارخانه فروردین ۱۴۰۲,قیمت هایما S5 کارخانه اردیبهشت ۱۴۰۲,قيمت هايما S5 كارخانه,قیمت خودرو هایما S5 کارخانه,قیمت روز هایما S5 کارخانه,قیمت هایما S5 کارخانه 1401,قیمت هایما S5 دیوار تهران,قیمت هایما S5 دیوار تبریز,قیمت هایما S5 دیوار اصفهان,قیمت هایما S5 دیوار مشهد,قیمت هایما S5 دیوار مازندران,قیمت هایما S5 دیوار شیراز,قیمت هایما S5 دیوار رشت,قیمت هایما S5 دیوار اهواز,قيمت هايما S5 ديوار,قیمت هایما S5 مدل 97 دیوار,قیمت هایما S5 صفر امروز کارخانه,قیمت هایما S5 صفر امروز دیوار,قیمت هایما S5 توربو اتوماتیک,قیمت هایما S5 توربو در بازار,قیمت هایما S5 توربو مدل ۹۷,قیمت هایما S5 توربو شارژ اتومات,قیمت هایما S5 توربو اتوماتیک At6,قيمت هايما S5 توربو,قیمت هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک با گیربکس At6,قیمت هایما S5 توربو شارژ,قیمت هایما S5 توربو دیوار,قیمت هایما S5 مدل ۱۴۰۰ دیوار,قیمت هایما S5 مدل ۱۴۰۰ قیمت کارخانه,قیمت هایما S5 مدل ۱۴۰۰ بازار,قیمت هایما S5 مدل 1400,قیمت هایما S5 مدل ۱۴۰۰ در بازار آزاد,قیمت هایما S5 کارخانه و بازار امروز,قیمت هایما S5 کارخانه و بازار۱۴۰۲,تفاوت قیمت هایما S5 کارخانه و بازار,قیمت ماشین هایما S5 مدل ۹۵,قیمت هایما اس 5,قیمت هایما اس 5 صفر,قیمت هایما اس 5 کارخانه,قیمت هایما اس 5 مدل 97,قیمت هایما اس 5 توربو اتوماتیک,قیمت هایما اس 5 پلاس,قیمت هایما اس 5 مدل 96,قيمت هايما اس 5,قیمت هایما اس 5 تی,قیمت هایما اس 5 بازار,قیمت کارخانه ای هایما اس 5,قیمت هایما اس 5 در کارخانه و بازار,قیمت روز بازار هایما اس 5,قیمت کارخانه و بازار هایما اس 5

قویترین سایت در زمینه آموزش بورس و تحلیل تکنیکال بورس