در این پست از سایت لیست قیمت خودروهای طرح یکپارچه اردیبهشت ۱۴۰۲ سایپا و ایران خودرو را قرار دادیم . در تاریخ 16 اردیبهشت 1402 جدیدترین طرح فروش خودرو ایران خودرو و سایپا در سامانه یکپارچه خودرو آغاز خواهد شد . برای اطلاع و باخبر شدن از آخرین و جدیدترین اخبار درباره لیست و اسامی و قیمت خودروهای ثبت نامی سایپا و ایران خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو در تاریخ 16 اردیبهشت 1402 به ادامه مطلب مراجعه کنید . سایت استار بورس …

در ادامه از سایت استار بورس همراه ما باشید با فهرست و اسامی و لیست و قیمت خودروهای ثبت نامی طرح یکپارچه فورش خودرو محصولات ایران خودرو و سایپا در تاریخ 16 اردیبهشت 1402 …

شرکت سایپا اعلام کرده در دومین مرحله فروش سامانه یکپارچه شرکت خواهد کرد.

این طرح از تاریخ 20 اردیبهشت ماه 1402 آغاز می‌شود.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از ثبت نام مرحله دوم سامانه فروش یکپارچه خبر داد و اعلام کرد، افرادی که در مرحله اول ثبت نام کرده‌اند، قادر به ثبت نام در مرحله دوم نیستند، مگر آنکه از خرید خودرو انصراف دهند. این طرح قرار است از 16 اردیبهشت ماه فعال شود.

با این وجود مدیرعامل ایران خودرو اعلام گفت: در طرح دوم فروش سامانه یکپارچه، ایران خودرو محصولی عرضه نمی‌کند و بیشتر عرضه محصولات سایپا خواهد بود.

لیست محصولات ثبت نامی سایپا

شرکت سایپا فعلا برنامه فروش خود را به‌طور دقیق اعلام نکرده اما طبق مرحله اول فروش در سامانه یکپارچه، احتمالا این شرکت محصولات زیر را عرضه خواهد کرد.

اما در مرحله اول، شرکت سایپا شاهین جی، کوییک آر اتوماتیک و دستی، کوییک اتوماتیک و کوییک اس را به صورت تحویل 90 روزه عرضه کرد که احتمال می‌رود در این مرحله نیز همین محصولات عرضه شود.

تغییرات قیمت محصولات سایپا در فروردین ماه 1402

گروه خودروسازی سایپا نیز همانند شرکت ایران خودرو، لیست قیمت جدید محصولات خود را منتشر کرد. این قیمت‌‌ها بر اساس قیمت مصوب شورای رقابت تعیین شده است. در ادامه میزان افزایش قیمت محصولات به قرار دارد.

سخنگوی وزارت صمت افزود:

در حال حاضر شاهین با قیمت حدود ۴۰۰ میلیون تومان تحویل داده می‌شود، اما در بازار ۷۰۰ میلیون تومان است. سوال من از متقاضیان خودرو این است که چرا بازار آزاد را انتخاب و پول اضافه پرداخت می‌کنند؟ تولید روزانه شاهین در سال قبل ۶۵ دستگاه بود، اما امسال به روزی ۲۲۰ دستگاه رسیده است. در مورد بقیه مدل‌های خودرو نیز همین وضعیت حاکم است.

قالیباف درباره مرحله دوم ثبت‌نام طرح یکپارچه تخصیص خودرو گفت: «ثبت‌نام در مرحله دوم ثبت‌نام طرح یکپارچه تخصیص خودرو از ۱۶ اردیبهشت شروع می‌شود که فرآیند آن شبیه مرحله اول است. بنابراین متقاضیان باید ۱۰۰ میلیون تومان در حساب خود، اما به وکالت سازمان حمایت دربیاورند. نداشتن پلاک فعال و سایر شرایط نیز همچنان حاکم است.»

همچنین به گفته این مقام مسئول بیشتر مدل‌های شرکت‌های خودروساز در مرحله دوم نیز عرضه خواهد شد.

انصراف ایرانخودرو از حضور در مرحله دوم طرح فروش یکپارچه خودرو

مدیرعامل جدید ایران‌خودرو در گفتگویی با تسنیم در خصوص زمان برگزاری مرحله دوم طرح فروش یکپارچه وزارت صمت گفت: «در طرح فروش بعدی سامانه یکپارچه که اواسط اردیبهشت ماه آغاز می‌شود، ایران خودرو محصولی عرضه نخواهد کرد و بیشتر عرضه محصولات سایپا خواهد بود.» به نقل از تسنیم، علیمردان عظیمی، گفت:

متقاضیانی که در طرح قبلی موعد تحویلشان سال ۱۴۰۳ اعلام شده می‌توانند امروز (۵ اردیبهشت) برای اصلاح ثبت نام به سایت مراجعه و خودروهایی که ظرفیت خالی دارند، یعنی رانا، تارا، آریسان و هایما را انتخاب کنند. امکان تحویل این خودروها در سال ۱۴۰۲ وجود دارد.

وی افزود: «اگر باز هم نتوانستند در سال ۱۴۰۲ ثبت‌نام کنند یا به آن‌ها نوبت داده نشد، نوبت سال ۱۴۰۳ به قوت خود باقی است.»

عظیمی همچنین درباره مشارکت ایران خودرو در طرح بعدی فروش خودرو، گفت: «احتمالا با این میزان عرضه، امکان عرضه دیگری برای شرکت ایران خودرو وجود نداشته باشد. بنابراین احتمالا در طرح فروش بعدی سامانه یکپارچه که اواسط اردیبهشت ماه آغاز می شود، ایران خودرو محصولی عرضه نخواهد کرد و بیشتر عرضه محصولات سایپا انجام خواهد شد.»