بیماری ورم ملتحمه چشم یک مشکل جدی نیست ولی در عین حال بسیار شایع شده است. این بیماری با نام چشم صورتی یاد می شود و محرک آن ویروس، باکتری و عوامل محیطی باشد. این ورم در چشم باعث خارش و سوزش می شود و ترشحات چشمی و ابریزش از چشم به وضوح دیده می شود.

اما این بیماری را می توان بصورت طبیعی و با درمان ها ی خانگی درمان کرد. -اولین درمان خانگی بابونه است همانطور که بابونه دارای فواید زیادی است می تواند برای التهاب چشم نیز مناسب باشد و برای تسکین خارش و سوزش و از بین بردن التهاب چشم مناسب است.

اگر این گل را جوشانده و و مکپرس آن را روزی سه بار بر روی چشم گذاشته پس از ده دقه شستشو کنید. -می توانید به وسیله ژل آلوئه ورا از التهاب چشم خلاص شوید و با ماساژ آرام این ژل در اطراف التهاب بهبودی سریعی را تجربه کنید.

ورم چشم

ورم چشم

-عسل خاصیت ضدباکتر یو ضد عفونی کنندگی دارند و برای در مان این بیماری بسیار مناسب است یک قاشق غذاخوری از عسل را در سرم رقیق کرده و با گاز استریل در محل چشم قرار دهید. این عمل را روزی دو تا سه بار انجام دهید تا بهبودی کامل برسید.

بابونه رومی

بابونه رومی با خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی خود می تواند به مبارزه با علائم ورم ملتحمه کمک کند. به ویژه التهاب پلک ها و غشاهای مخاطی را کاهش می دهد و خارش و سوزش را برطرف می کند. برای تسکین ورم ملتحمه با بابونه رومی، می‌توانید از این گیاه به صورت جوشانده برای مصرف موضعی یا شستشوی چشم استفاده کنید.

جوشانده را با استفاده از گاز صاف کنید، کمپرس های استریل را خیس کنید و به مدت ده دقیقه روی چشم ها قرار دهید. این عمل را سه بار در روز تا بهبودی تکرار کنید.

ژل آلوئه ورا

یکی دیگر از راه حل های طبیعی برای کاهش التهاب ملتحمه و تسریع بهبودی ژل آلوئه ورا است. همیشه یک ژل آلوئه ورا ارگانیک و خالص انتخاب کنید.

برای تسکین ورم ملتحمه با ژل آلوئه ورا، ساده ترین راه این است که ژل را مستقیماً در اطراف چشم و پلک به خصوص در ریشه مژه ها بمالید.

به آرامی ماساژ دهید تا احساس ناراحتی را تسکین دهید و اجازه دهید نفوذ کند. پس از انجام درمان چشمی، روزی سه یا چهار بار این عمل را تکرار کنید.

عسل

عسل یک متحد عالی در تسکین ورم ملتحمه است. عسل خاصیت ضد عفونی کننده، ضد ویروسی و ضد باکتری دارد. برای استفاده از عسل دو راه دارید: می‌توانید آن را مستقیماً در اطراف چشم بمالید تا التهاب برطرف شود یا آن را با سرم فیزیولوژیکی رقیق کنید و سپس آن را با گاز استریل اعمال کنید.

در این صورت می توانید یک قاشق چای خوری عسل را با سرم فیزیولوژیکی رقیق کنید. یک گاز استریل را در مخلوط خیس کنید و ده دقیقه روی چشم بگذارید. این عمل را دو تا سه بار در روز تا بهبودی تکرار کنید.  منبع:بیتوته.