سرطان بیماری همه گیری که امروزه به دلیل تغذیه نامناسب و عدم رعایت سلامتی افزایش یافته است. این بیماری به مرور بیشتر شده و درمان آن هزینه بالا و ریسک زیادی دارد اما بهترین درمان همیشه پیشگیری می باشد.

کلم بروکلی علاوه بر فواید زیادی که دارد خاصیت ضد سرطان هم دارد و این مهم باعث شده این گیاه بیش از پیش اهمیت پیدا کند. محققان با آزمایش های فراوان بر این گیاه به این نتیجه رسیده اند که خواص باور نکردنی ان در پیشگیری از سرطان موثر است. کلم بروکلی یکی از سبزیجاتی است که می تواند از گسترش سرطان سینه جلوگیری کند و آن را کاهش دهد.

اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید با قرار دادن این سبزی در سبد غذایی خود سرطان را از خود و خوانده تان دور کنید. نقش موثر این گیاه در کاهش وزن و چربی سوزی یکی از عوامل شناخت این گیاه در سطح جهانی است. این گیاه برای پوست و جوانسازی هم مناسب بوده و باعث بهبود کلاژن سازی پوست می شود.

کلم بروکلی خاصیت سم زدایی بالایی دارد که می تواند از سرطان جلوگیری کند؛ کسانی که به طور دائم از کلم بروکلی استفاده می کنند درایا تناسب اندام ، پوست شاداب و سلامت بدنی بالایی برخور دارند. اما این سبزی مانند سایر مواد غذایی علاوه بر خواص بالا دارای ضرر هم هست چنانچه تیروئید کم کار دارید مصرف آن را کاهش دهید.

کلم بروکلی دارای سولفورافن و فلانوئید است که این مواد در جلوگیری از سرطان نقش به سزایی دارند. این گیاه را به صورت خام و پخته می توان استفاده نمود اما  را باید با دقت بشویید زیرا به دلیل شیار هایی که دارد ممکن است بهداشتی نباشد.

کلم بروکلی برای اولین در اروپا کاشته شد بعد از در کشور چین و بقیه کشورها صادر و ماشت شد. انواع امینو اسید های مفید و ویتامین های مورد احتیاج بدن در آن وجود دارد و یک غذای سالم برای همه افراد به شمار می آید.

این گیاه مفید بیماری‌های قلبی، سلامت چشم، سلامتی استخوان‌ها و دندان‌ها، تقویت سیستم ایمنی و کلیه را درمان می کند. و همچنین برای جلوگیری از بیماری های گفته شده اهمیت دارد که مانع از تاثیر رادیکال های ازاد در بدن می شود و نور فرابنفش را در بدن ساتع نمی کند.

کلم بروکلی از ابتلا به سرطان پروستات و سینه و رحم جلوگیری کرده و در صورت ابتلا روند بیماری را کاهش می دهد.