در این پست از سایت متن تبریک عید قربان به مسلمانان جهان,بهترین متن تبریک عید قربان 1402 را قرار دادیم . عید قربان سال 1402 امسال در تاریخ 8 تیر 1402 می باشد . به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان سال 1402 مجموعه ای از متن های زیبا و جدید برای تبریک عید قربان به تمام مسلمانان جهان را آماده کردیم . جدیدترین و زیباترین متن های تبریک عید سعید قربان در سال 1402 به تمام مسلمانان جهان در سایت استار بورس …

در ادامه از سایت استار بورس همراه ما باشید با بهترین متن های زیبا و جدید تبریک عید سعید قربان به تمام مسلمانان جهان …

متن تبریک عید قربان به مسلمانان جهان,بهترین متن تبریک عید قربان 1402

متن تبریک عید قربان به مسلمانان

ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان، در این مقاله از استار بورس مجموعه ای از متن های تبریک عید قربان به مسلمانان را آورده ایم.

شما عزیزان می توانید این متن ها را به عنوان متن استوری، استاتوس، کپشن اینستاگرام و … انتخاب نموده یا به عنوان اس ام اس برای فرد مورد نظرتان ارسال کنید.

در ادامه جدیدترین اس ام اس عید قربان و پیامک تبریک عید قربان به مسلمانان و عکس پروفایل عید قربان و متن تبریک عید قربان و پیام عید قربان نزدیکه و عید قربان مبارک و متن اینستاگرام عید قربان و پروفایل عید سعید قربان و عکس عید قربان برای پروفایل و تبریک عید قربان با جملات زیبا و عکس نوشته مخصوص عید قربان و دانلود عکس نوشته عید قربان و متن تبریک عید قربان به دوستان و پیام مخصوص عید قربان و متن تبریک پیشاپیش عید قربان و عکس نوشته تبریک عید قربان و متن زیبا استوری برای عید قربان و عکس نوشته مخصوص عید سعید قربان و جملات زیبا عید قربان و sms تبریک عید قربان و کپشن تبریک عید قربان و متن استوری مخصوص عید قربان و عکس پروفایل مخصوص عید قربان برای اینستاگرام و عکس پروفایل مخصوص عید قربان برای تلگرام و عکس پروفایل مخصوص عید قربان برای واتس اپ را در نم نمک ببینید.جملات زیبا برای تبریک عید قربان به مسلمانان جهان

پیام تبریک عید قربان به مسلمانان

بگذر از فرزند و جان و مال خویش

تا خلیل اللّه ِ دورانت کنند

سَر بِنه بر کف ، برو در کوی دوست

تا چو اسماعیل ، قربانت کنند

عید سعید قربان بر تمامی مسلمانان جهان مبارک

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

عید قربان کـه پس از وقوف در عرفات و مشعر و منا فرا مى‌رسد، عید رهایى از تعلقات اسـت، رهایى از هر آنچه غیرخدایى اسـت. دراین روز، اسماعیل وجود را یعنى هر آنچه بدان دلبستگى دنیوى پیدا کردیم قربانى کنیم و همزمان با این عید فرخنده دل را قربانی محبت، عشق، صمیمیت و مهربانی کنیم. عید سعید قربان بر شـما مبارک باد.

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

عید قربان گرچه آیین خلیل آزر است / ملت اسلام را امروز زیب و زیور است حبّذا عیدى که سرخ از خون قربانى او / گونه اسلام و روى ملت پیغمبر است

عید قربان بر تمامی مسلمانان مبارک

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

نزول فیض رب العالمین است

حلول «عید قربان» در زمین است.

فرا رسیدن عید قربان بر مسلمانان مبارک

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

عیدقربان ، جشن رهیدگی از اسارت نفس و شکوفایی

ایمان و یقین بر همه ابراهیمیان مبارک باد!

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

مبارک باد عید قربان ، نماد بزرگ ترین جشن رهایى انسان از وسوسه هاى ابلیس . . .

عید قربان، عید سربلند بیرون آمدن از امتحان عبودیت است

مسلمانان عیدتان مبارک

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

عید قربان یادآور خاطره‌ جاودانه بندگی ابراهیم و اسماعیل اسـت و بـه مـا می‌آموزد کـه در مسیر تقرب بـه پروردگار باید از هر چـه دلبستگی اسـت دست فرو شوئیم و هر انچه راکه خدای تعالی بر آن امر نموده بر پای داریم تا در زمره صابران و بندگان الهی قرار گیریم. عید قربان، پر شکوه‌ترین ایثار و زیباترین جلوه‌ تعبد در برابر آفریننده یکتا بر شـما مبارک.

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

عید شرافت بنى آدم است و کرامت انسانى اش جشن رها شدن از قید پدرانى است که جان فرزند خویش را نذر قربان گاه ها مى کردند . . .
عید قربان بر همه مسلمانان جهان مبارک

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

و ابراهیم ، اسماعیلش را قربانی کرد و حسین ، اکبرش

و اصغرش و قاسمش و عباسش و همه چیزش را عید قربان بر مسلمانان مبارک.

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

عید قربان برای همه ی مسلمانان و بـه ویژه حجاج روز جشن انجام مناسک حج اسـت و منا یادگار ابراهیم خلیل، آکنده از شور و نشاط حاجیانی اسـت کـه با اهدای قربانی خود، تقرب بـه درگاه محبوب را می‌طلبند. این عید سعید بر همه ی مسلمانان و بـه ویژه حجاج عزیز ایران مبارک باد.

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

جلوه‌گاه تعبد و تسلیم ابراهیمیان حنیف است و فصل قرب مسلمانان به خداوند در سایه عبودیت . . .

عید قربان، یعنى فدا کردن همه «عزیزها» در آستان «عزیزترین» و گذشتن از همه وابستگى ها به عشق مهربان ترین . .

عید سعید قربان بر تمامی مسلمانان جهان مبارک باد

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

زندگی تان به زیبایی گلستان ابراهیم و پاکی چشمه زمزم . . .

عیدتان مبارک مسلمانان

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

عید قربان، یادآور سربلند شدن ابراهیم خلیل‌الله از بوته آزمایش سخت و جانسوز ذبح فرزندش حضرت اسماعیل «ع» کـه میزان عشق و قرب بـه منبع لایزال الهی و تقوا را نمایان می‌سازد. روز پیروزی، از خودگذشتگی، الهام، امیدواری، نشاط و کامیابی‌ بر تمام مسلمانان مبارک باد.

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

عیدقربان، جشن رهایی ازاسارت نفس وشکوفایی ایمان ویقین ،عیدسرسپردگی وبندگی عیدنزدیک شدن دلها به قرب الهی برهمه مسلمانان جهان مبارک باد . .

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

سربلندی ابراهیم ، آرامش اسماعیل ، امیدواری هاجر ، عطر عرفه

و برکت عید قربان را برای شما آرزومندم

زندگیتان به زیبایی گلستان ابراهیم و پاکی چشمه ی زمزم

عید سعید قربان بر همه مسلمانان جهان همایون باد

تبریک رسمی عید قربان به مسلمانان
پیامک تبریک عید قربان به مسلمانان

عید قربان عالی‌ترین صحنه خلقت بشریت در صحرای عرفات بـه وقوع پیوست و اباعبدالله حسین «ع» قرب الی‌الله رابه منصه ظهور رساند. چـه نیکوست کـه باری تعالی فرصت عاشقی رابه بندگانش نشان میدهد، امید دارم دراین روز با فضیلت دل‌ های مان را از آلودگی‌ها و لغزش‌های نفسانی بزداییم و بتوانیم خود رابه خصایص نیک انسانی آراسته کنیم. عید سعید قربان بر تمامی مسلمانان مبارک باد.

تبریک عید قربان به مسلمانان جهان
متن تبریک به مناسبت عید قربان برای مسلمانان

عید شرافت بنی آدم است و کرامت انسانی اش جشن رها شدن

از قید پدرانی است که جان فرزند خویش را نذر قربان گاه ها می کردند

بالاترین نقطه ای است که اوج مقام بشر تعیین می شود

و تا ابد ، درجه ایمان با همان نقطه سنجیده می گردد

عید قربان بر همه ی مسلمانان مبارکباد.

تبریک عید قربان به مسلمانان
تبریک عید قربان

خوشا «ذی الحجه» روز عید قربان

شروع داستان عشق و ایمان

عید سعید قربان بر تمامی مسلمانان جهان مبارک.

تبریک برای عید قربان
شعر تبریک عید قربان به مسلمانان

خواهی که تو را کعبه کند استقبال

مایی و منی را به منا قربان کن

عید قربان مبارکباد مسلمانان

تبریک عید قربان به مسلمانان
تبریک عید سعید قربان

عالی‌ترین شور دریک انسان ایمان اسـت و حج بلندای بیکران ایمان انسان بـه آفریننده یکتاست و اهدای قربانی بـه آستان دوست محو کامل خودمداری و خودخواهی و صحنه تلاش‌مداری کمال و عدالت جویی اسـت کـه در عید قربان تجلی یافته اسـت. عید قربان عید پرستش و بندگی و عید اطاعت از یکتا بر شـما تهنیت باد.

متن زیبا برای عید قربان
متن تبریک عید قربان

عید قربان روز ثبوت و اثبات عشق و تسلیم اسـت. روزی کـه انسان در برابر معشوق هیچ بودن را می‌پذیرد. عید سر سپردگی و بندگی و رها شدن از خود و بـه خدا پیوستن اسـت. این جانب این عید خجسته رابه شـما تبریک و تهنیت عرض می کنم و برای شـما بهترین‌ها را آرزو دارم.

متن تبریک عید قربان
پیامک تبریک عید قربان به مسلمانان جهان

ز اسماعیل جان تا نگذری مانند ابراهیم

به کعبه رفتنت تنها نماید شاد شیطان را

کسی کو روز قربان ، غیر خود را می کند قربان

نفهمیده است هرگز معنی و مفهوم قربان را

عید قربان بر همه ی مسلمانان جهان مبارک باد

منابع :
نم نمک
دلگرم

اعلام زمان دقیق عید سعید قربان سال 1402

تاریخ دقیق عید قربان ۱۴۰۲ در تقویم شمسی چه روزی است؟

تاریخ دقیق عید قربان ۱۴۰۲ در تقویم شمسی مصادف است با:

پنجشنبه، ۸ تیر ۱۴۰۲

۱۴۰۲/۰۴/۰۸


تاریخ دقیق عید قربان در تقویم میلادی امسال چه روزی است؟

تاریخ دقیق عید قربان در تقویم میلادی مصادف است با:

Thursday, June 29, 2023

۲۰۲۳-۰۶-۲۹


تاریخ دقیق عید قربان در تقویم قمری چه روزی است؟

تاریخ دقیق عید قربان در تقویم قمری مصادف است با:

الخمیس، ۱۰ ذیحجه ۱۴۴۴

۱۴۴۴/۱۲/۱۰

قربان 1402

عید قربان

آداب و سنن عید قربان

عید قربان به عنوان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی، اعمال و آدابی دارد از جمله آن سنت پیامبر (ص) در این عید بزرگ است؛ رسول خدا (ص) روز عید فطر و قربان، وقتی براى نماز عید خارج مى ‏شد، صدایش را به تکبیر بلند مى ‏کرد.

«همانگونه گفته شد قربانی کردند برای کسانی که در حج حضور ندارند، مستحب است، اما از سوی ائمه اطهار (ع) و پیامبر اکرم (ص) بسیار سفارش شده است و در روایتی آمده که امّ سلمه نزد پیامبر (ص) آمد و گفت: ‌ای رسول خدا (ص)، عید اضحى فرا می‌رسد، و من قیمت قربانى را در اختیار ندارم، پس آیا قرض کنم و قربانى کنم؟ فرمود: قرض بگیر؛ زیرا که آن قرضى ادا شده است.

در روایات آمده است که رسول خدا (ص) دو قوچ قربانى کرد، که یکى از آن‌ها را به دست خودش ذبح کرد، بعد عرضه داشت: خدایا این از جانب من و از جانب کسانی از اهل بیتم که قربانی نکردند، و بعد دیگری را ذبح کرد و عرضه داشت: خدایا این از جانب من و از جانب کسانی از اُمتم که قربانی نکردند.»

عید سعید قربان فرصت بسیار خوبی است تا مؤمنان، با انجام عبادات (ضمن بهره وری از فیوضات الهی)، به پروردگار خویش تقرّب یابند.

در کتاب های ادعیه اعمال بسیاری مخصوص این روز ذکر کرده اند. از جمله اعمال مستحب در این روز، غسل کردن است که بسیار بر آن تأکید شده، همچنین برگزاری نماز عید است که بهتر است زیر آسمان (مکان بدون سقف) خوانده شود.

از اعمال مستحب دیگر در این روز، قربانی کردن و تناول از گوشت قربانی است. و نیز وارد شده است که در این روز، دعای ندبه و همچنین دعای مخصوص امام سجاد قرائت شود. پس شایسته است، در این روز، بدون آنکه وقت خود را به بطالت بگذرانیم، با انجام این اعمال، مورد رحمت و عنایت پروردگار خویش قرار گیریم.


عید قربان در کشورها و فرهنگ‌های گوناگون

عید قربان در عربستان

زائران بیت‌الله الحرام جمره عقبه یا جمره بزرگ را که یکی از نمادهای سه‌گانه شیطان است، رمی‌ می‌کنند. آنان پس از قربانی کردن و حلق (تراشیدن موی سر) از احرام خارج خواهند شد. فردا و پس فردا هم رمی جمرات سه گانه ادامه می‌یابد. زائران بیت الله الحرام پس از سومین رمی جمرات، سرزمین مقدس منی را به مقصد مکه مکرمه ترک می‌کنند. مراسم حج تمتع با طواف و سعی بین صفا و مروه پایان می‌یابد.


عید سعید قربان در افغانستان

مسلمانان افغانستان صبح روز عید قربان با پوشیدن لباس های نو در حالی که ذکر الله اکبر بر زبان دارند به سوی مساجد حرکت می نمایند تا نماز پرشکوه عید قربان را برگزار کنند. به مناسبت عید سعید قربان همه ساله در افغانستان سه روز تعطیل است. ادای سنت قربانی کردن در عید سعید قربان از مهمترین آداب و رسوم مردم افغانستان است. مردم مسلمان افغانستان اعیاد اسلامی به ویژه فطر و قربان را با شکوه خاصی برگزار می‌کنند و در این ایام به دید و بازدید بزرگان و اعضای خانواده خود می‌روند.

رفع کدورت‌ها از دیگر آداب و رسوم پسندیده افغان ها در ایام عید سعید قربان است. بزرگان و سرپرستان خانواده های افغان می‌کوشند در این عید اسلامی برای اعضای خانواده خود لباس نو تهیه کنند. افرادی که برای دید و بازدید به منازل اعضای خانواده و دوستان خود می روند با شیرینی و خشکبار پذیرایی می‌شوند.


عید سعید قربان در ترکیه

مسلمانان سراسر ترکیه نیز با حضور گسترده در مساجد، نماز این روز فرخنده را به جماعت اقامه می کنند. مسلمانان ترکیه به قربانی کردن اهمیت زیادی می دهند و براساس این سنت حسنه، هر کسی در صورت وسع مالی و نداشتن بدهی، در سه روز از تعطیلات چهار روزه عید قربان، گوسفند، گوساله و شتر ذبح می‌کند. در روز عرفه که در ترکیه نیمه تعطیل است فرصت خوبی برای زیارت قبور است.

در این روز خانواده ها به قبرستان‌ها رفته برای نزدیکان خود دعا می خوانند و سر و دستی به سنگ قبرها می‌کشند و قبور را شستشو می‌دهند. در عید قربان گاهی هم چند خانواده فامیل یا همسایه، مشترکا گاو یا گوساله و حتی شتر خریداری کرده و قربانی می‌کنند. عید قربان به همراه عید فطر به عنوان دو عید بزرگ ملی و مذهبی در ترکیه با رسوم و آیین های ویژه خود نمادی از تعاون، همیاری و احسان در جامعه و در این حال نمادی از اعتقادات عمیق مذهبی مردم این کشور است.

مردم ترکیه از هفته ها قبل خود را برای برگزاری هر چه بهتر عید قربان آماده می کنند. چراغانی کردن مناره مساجد، کوچه و خیابانها، خانه تکانی و پختن غذا و شیرینی های ویژه از اقداماتی است که از روزها قبل از عید در جای جای این کشور اسلامی صورت می گیرد. روز اول عید، مردان خانواده به نماز عید می روند و سپس مشغول ذبح قربانی می‌شوند. دید و بازدیدهای فامیل و آشنایان با نزدیکان از رسومات حسنه و رعایت آن از دیدگاه خانواده های ترکیه الزامی است. هر کسی برای دیگری هدیه ای می خرد و کوچکترها در ملاقات با بزرگترها، دست آنان را بوسیده و عیدی می‌گیرند.

روحیه تعاون در ایام عید قربان در جامعه ترکیه به اوج خود می‌رسد و کمک های مالی به تنگدستان در این روزهای خاص افزایش می‌یابد. طبق عرف مرسوم دیدار از خانواده هایی که یکی از نزدیکان آنان در فاصله عید فطر و عید قربان فوت کرده است‌، در اولویت برنامه دیدارها قرار دارد. به باور مردم ترکیه، دید و بازدیدهای عید قربان علاوه بر اجر اخروی، موجب یکدلی، همبستگی و تحکیم روابط خانوادگی و انسانی و رفع کدورت ها می‌شود.

اتوبوس های درون شهری‌، بزرگراه‌ها و اتوبوس های دریایی با هدف تشویق به صله رحم و تقویت پیوند خانوادگی و دوستی به دستور دولت ترکیه رایگان می‌شود. شهرداری‌ها در برگزاری هر چه صحیح و راحت تر عید قربان از روزها قبل جایگاه های ویژه را برای فروش و ذبح قربانی در نقاط مختلف اختصاص می‌دهند و بازرسی می‌کنند. تشکل‌های مدنی و برخی سازمان های دولتی ترکیه برای کمک به مستمندان، کمک های نقدی، پوست و امحاء و احشاء قربانی ها جمع آوری می‌کنند. تعطیلات رسمی عید قربان در ترکیه چهار روز و نیم است.


عید سعید قربان در اندونزی

میلیون‌ها نفر از مسلمانان اندونزی به مناسبت آغاز جشن عید قربان (عید الاضحی) در مساجد سراسر این کشور حضور می یابند. مسلمانان اندونزی از دیرباز در روز عید قربان ابتدا مراسم نماز را در مساجد برگزار می‌کنند و سپس این روز را با قربانی کردن گاو یا بز و توزیع گوشت میان اقوام، دوستان و فقرا جشن می‌گیرند.

این سنت نیکو برای گرامیداشت یاد فداکاری حضرت ابراهیم نبی (ع) برای ذبح فرزندش اسماعیل در راه خدا، صورت می‌گیرد. مردم مسلمان مالزی هم با حضور گسترده در مساجد، نماز عید سعید قربان را هرچه باشکوه تر اقامه می کنند؛ مسلمانان سراسر مالزی در عید قربان، قربانی کردن، این سنت ابراهیمی را پاس می‌دارند.


عید سعید قربان در قرقیزستان

نماز عید سعید قربان در قرقیزستان در حالی اقامه می شود که مسلمانان از اوایل بامداد با حضور در مساجد و خیابان‌ها، صف های طولانی تشکیل می دهند پس از نماز عید، مردم با ذبح گاو و گوسفند، گوشت آن را میان نیازمندان قسمت کردند. عید سعید قربان در جمهوری قرقیزستان تعطیل رسمی است. مسلمانان جمهوری قزاقستان نیز با حضور گسترده درمساجد، نماز عیدسعید قربان را باشکوه اقامه می کنند .

انبوه نمازگزاران در مسجد مرکزی شهر آلماتی از اوایل بامداد با وجود سردی هوا، به علت کمبود جا، نماز را در خیابان های اطراف اقامه می کنند. پس از اقامه نماز، مسلمانان با ذبح گوسفند گوشت قربانی را میان محرومان تقسیم و در این سنت اسلامی شرکت می‌کنند. گروهی از خانواده های اسیران فلسطینی غزه هم با در دست داشتن شمع به استقبال عید قربان رفتند. این مادران با رنج و درد فراق فرزندانشان به شوق دیدار با آنها گردهم آمدند.

چرا تاریخ عید قربان هر سال تغییر می کند؟

روز عید قربان در ایران، 10 ذیحجه است. و به علت قمری بودن تاریخ آن در ایران روز عید قربان تاریخ هجری شمسی ثابتی ندارد و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردش است.

این اتفاق به این خاطر می افتد که تعداد روز های ماه قمری 354 روز است و تعداد روز های شمسی 365 روز که در سال کبیسه به 366 روز نیز تغییر پیدا می کند. از این رو روز های ماه قمری با روز های ماه شمسی و میلادی کاملا متفاوت است و در هر سال 11 روز و یا بیشتر تغییر پیدا می کند و به موجب همین تغییرات ۲۰ جمادی‌الثانی یعنی عید قربان در هر سال شمسی و میلادی یک روز متفاوت را نشان می دهد.

منبع:مجله قرمز،تقویم1402،

متن تبریک عید قربان به مسلمانان جهان,بهترین متن تبریک عید قربان 1402,متن تبریک عید قربان,متن تبریک عید قربان به مسلمانان جهان,متن تبریک عید قربان به رفیق صمیمی,متن تبریک عید قربان به پدر فوت شده,متن تبریک عید قربان ۱۴۰۲,متن تبریک عید قربان به عشقم,متن تبریک عید قربان رسمی,متن تبريك عيد قربان,متن تبریک عید قربان برای عشقم,متن تبریک عید قربان به همکاران,پیام تبریک عید قربان به مسلمانان جهان,متن زیبا برای تبریک عید قربان به مسلمانان جهان,متن تبریک عید قربان به دوست صمیمی,پیام تبریک عید قربان به دوست صمیمی,متن تبریک عید قربان ۱۴۰۲ رسمی,پیام تبریک عید قربان ۱۴۰۲ کردی,پیام تصویری تبریک عید قربان ۱۴۰۲,پیام تبریک عید قربان به عشقم,شعر تبریک عید قربان به عشقم,متن زیبا تبریک عید قربان به عشقم,پیامک تبریک عید قربان به عشقم,متن نوشته تبریک عید قربان به عشقم,متن تبریک عید قربان رسمی کوتاه,پیامک تبریک عید قربان رسمی,متن تبریک عید قربان عاشقانه,پيام تبريك عيد قربان رسمي,متن تبریک عید سعید قربان رسمی,شعر تبریک عید قربان عاشقانه,پیام تبریک عید قربان عاشقانه,پیام تبریک عید قربان اداری,پیامک تبریک عید قربان عاشقانه,متن تبریک عید قربان به دوستان,پیام تبریک عید قربان برای عشقم,متن تبریک عید قربان واسه عشقم,پیام تبریک عید قربان به همکاران,پیام تبریک عید قربان به همکار,متن تبریک عید قربان به همکار

********************************