در این پست از سایت علت،علائم و درمان عفونت کلیه,روش های درمانی خانگی عفونت کلیه در طب اصیل سنتی را قرار دادیم .عفونت کلیه  یکی از بیماری های عفونی جدی است که به محض دیدن علائم آن باید هر چه سریع تر به پزشک ارولوژیست مراجعه کرد..در بیشتر مواقع عفونت کلیه با علائمی نظیرتب و لرز،درد در پهلو، پشت و کشاله‌ی ران،سوزش و درد در زمان ادرار،ادرار با بوی بد و غیرشفاف،خون یا چرک در ادرار،تکرر ادرار،درد در ناحیه‌ی شکم و… که آن را در ادامه بررسی کرده ایم.ما در این پست به بررسی انواع تشخیص و نشانه های هشدار دهنده و درمان عفونت کلیه در طب اصیل سنتی پرداخته ایم.اگر چنان که شما هم دچار این بیماری هستید با ما تا آخر این پست همراه باشید . سایت استار بورس …

در ادامه از سایت استار بورس همراه ما باشید با علائم و نشانه های عفونت کلیه+ انواع روش های تشخیص و درمان عفونت کلیه . . .

علت،علائم و درمان عفونت کلیه,روش های درمانی خانگی عفونت کلیه در طب اصیل سنتی

 

کانال تلگرامی استار بورس

3 1

عفونت کلیه چیست؟

عفونت کلیه (پیلونفریت) نوعی عفونت ناشی از مجرای ادراری است که از مثانه شروع شده و به یک یا هر دو کلیه سرایت می‌کند. به دلیل حساس بودن نقش کلیه‌ها در بدن و آثار مخرب انتشار عفونت کلیه، در صورت بروز این عارضه، باید به سرعت از طریق دکتر عفونت مجاری ادراری اقدام به درمان کرد.

عملکرد عفونت کلیه چگونه است؟

بیماری‌های میکروبی ناشی از مجرای ادرار یا مثانه، در صورتی که به کلیه راه یابند، با عفونت کلیه مواجه می‌شویم. این عفونت در صورت عدم رسیدگی‌های پزشکی، می‌تواند مهلک باشد.

علائم عفونت کلیه

بیماری عفونت کلیه می‌تواند با علائم زیر همراه باشد:

 • تب و لرز
 • درد در پهلو، پشت و کشاله‌ی ران
 • سوزش و درد در زمان ادرار
 • ادرار با بوی بد و غیرشفاف
 • خون یا چرک در ادرار
 • تکرر ادرار
 • تهوع
 • درد در ناحیه‌ی شکم
 

درمان عفونت کلیه

عفونت کلیه درمان نسبتاً ساده‌ای دارد و در بیشتر مواقع، از طریق مصرف آنتی بیوتیک، انجام می‌شود. بیمار پس از مراجعه به متخصص نفرولوژی، از طریق آزمایش ادرار مورد معاینه قرار می‌گیرد. پزشک با بررسی جواب آزمایش، میزان و نوع عفونت موجود در بدن را تشخیص می‌دهد.

متناسب با شدت عفونت، پزشک به تجویز آنتی بیوتیک می‌پردازد. نوع آنتی بیوتیک و دوز مصرفی، با توجه به وضعیت بیمار تشخیص داده می‌شود. معمولاً بعد از چند هفته مصرف آنتی بیوتیک، عفونت.کلیه درمان می‌شود.

 • نیتروفورانتوئین و عفونت کلیه: نیتروفورانتوئین از داروهای ضدباکتری است که برای عفونت کلیه تجویز می‌شود. این دارو به صورت قرص و شربت وجود دارد.

ممکن است در موارد حاد، دکتر کلیه تصمیم به بستری بیمار بگیرد تا آنتی بیوتیک‌های وریدی به او تزریق شوند. طول بستری بیمار، بسته به روند بیماری او خواهد داشت.

نشانه‌های آغازین عفونت کلیه

بجز علائم آشکار ناشی از عفونت کلیه که به آنها اشاره کردیم، عفونت کلیه و مثانه می‌تواند با علائم ضمنی دیگری نیز روبه‌رو شود که ممکن است در نگاه نخست، فرد را نسبت به مشکل کلیه آگاه نکند. اما در صورتی که این علائم به درستی تشخیص داده شوند، می‌توان از بروز ناراحتی‌های بعدی جلوگیری کرد. بنابراین در زمان بروز چرک گرده و برای درمان چرک گرده (کلیه) باید به نشانه‌های زیر نیز توجه داشت.

 • عفونت کلیه و کمردرد: درد کلیه می‌تواند در پهلوها، پشت و کمر احساس شود. گرچه نباید کمردرد عادی را با درد کلیه اشتباه گرفت، اما احساس درد در زیر دنده‌ها و در طرفین ستون فقرات، می‌تواند نشانه‌ی عفونت کلیه باشد. در این صورت، معاینه توسط پزشک ضروری است. درد کمر بسته به عفونت کلیه ها، می‌تواند در یک طرف یا در هر دو سو احساس شود.

 • عفونت کلیه و ورم پا: یکی از نخستین نشانه‌های عفونت کلیه، ایجاد ورم تدریجی در بدن، خصوصاً ورم در قسمت پا و قوزک است. با توجه به این علائم، می‌توان از گسترش عفونت و بروز علائم آشکارتر جلوگیری کرد.

 • عفونت کلیه و فشار خون: عفونت کلیه می‌تواند با فشار خون بالا نیز همراه شود. در برخی از موارد، دیده شده که بیمار با رشد عفونت کلیه، دچار فشار خون بالا می‌شود و حتی ممکن است پس از درمان عفونت کلیه، فشار خون بالا برطرف نگردد و یا دچار برگشت شود.

 • ضمن اینکه بر حسب تحقیقات انجام شده، امکان بروز عفونت کلیه در افرادی که فشار خون مزمن دارند، بیشتر از سایر افراد است.

عفونت کلیه در طب سنتی

گرچه بهترین راه برای درمان عفونت کلیه، دریافت آنتی بیوتیک است اما در کنار داروهای پزشکی، می‌توان از راهکارهای طب سنتی نیز برای بهبود بیماری و کاهش درد استفاده کرد. البته توصیه‌های طب سنتی بیشتر نقش پیشگیری‌کننده در ایجاد بیماری دارند. ثابت شده است که انجام این موارد، موجب کاهش ریسک بروز عفونت کلیه می‌شوند:

 • نوشیدن فراوان آب: بهترین راه برای پیشگیری از بروز عفونت‌های کلیه، نوشیدن فراوان آب است. نوشیدن آب بجز فوایدی که برای اورگان‌های بدن دارد، موجب دفع هر چه بیشتر باکتری‌ها از مجاری ادراری می‌شود. فرد اگر دچار عفونت کلیه شده باشد، باید آب بیشتری بنوشد.

 • پرهیز از نوشیدن قهوه: دفع کافئین مستلزم کار زیاد کلیه‌هاست، به همین دلیل، نوشیدن مداوم قهوه بر کار کلیه‌ها اثر منفی خواهد داشت.

 • مصرف ویتامین C: ویتامین C و آنتی اکسیدان‌ها در بهبود عملکرد کلیه‌ها موثراند.

 • مصرف آب زغال اخته: استفاده از زغال اخته برای درمان بیماری‌های مجاری ادراری سابقه‌ای طولانی دارد. تحقیقات علمی نیز این موضوع را تایید کرده‌اند که زغال اخته با اسیدی کردن مجاری ادراری، به کاهش سوزش ادرار و میکروب‌های مجاری ادراری، کمک می‌کند. بیماران عفونت کلیه، روزانه یک لیوان آب زغال اخته می‌توانند استفاده کنند.

 • سرکه‌ی سیب: سرکه‌ی سیب نیز خاصیت اسیدی و ضد باکتری دارد و در درمان بیماری‌های مجاری ادراری، موثر است.

 • آب جعفری: جعفری یک گیاه مُدر است، به همین دلیل، از آب جعفری برای دفع سموم و باکتری‌های مجرای ادراری، استفاده می‌شود.

 

عفونت کلیه در زنان

زنان بیشتر از مردان در خطر ابتلا به عفونت کلیه هستند. این موضوع چند دلیل دارد.

اول اینکه، طول مجرای ادراری در زنان کوتاه‌تر است که ریسک رسیدن باکتری به دستگاه ادراری را بیشتر می‌کند. دوم اینکه، در زنان دستگاه ادراری به واژن و مقعد نزدیک‌تر است که احتمال آلودگی باکتریایی مجرای ادراری را بالاتر می‌برد. و سوم، در مورد زنان باردار، باید بیش از پیش مراقب عفونت‌های مجرای ادراری بود، چون تحت تاثیر بارداری، دسترسی باکتری‌های مجرای ادراری به کلیه‌ها، راحت‌تر می‌شود.

با معاینات سالانه توسط دکتر کلیه، می‌توانید از بروز عفونت کلیه جلوگیری کنید و از سلامت مجرای ادراری، مطمئن شوید. برای اطلاعات بیشتر پیرامون علائم عفونت کلیه در زنان نی نی سایت و عفونت کلیه نی نی سایت، با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

زمانی که با علائمی مثل سوزش ادرار یا مشاهده‌ی خون در ادرار مواجه شدید، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. می‌توانید از مشاوره‌های دکتر اورولوژیست آنلاین یا متخصص کلیه اطفال بهره‌مند شوید.

در این مطلب، در مورد عفونت کلیه، خطرات آن و روش‌های درمان عفونت کلیه، صبحت کردیم. امیدواریم این مقاله در حفظ سلامتی شما مفید بوده باشد.

 

منبع: سایت کلینیک درمان ماهان

علت،علائم و درمان عفونت کلیه,روش های درمانی خانگی عفونت کلیه در طب اصیل سنتی,عفونت کلیه,عفونت کلیه درمان,عفونت کلیه نی نی سایت,عفونت کلیه طب سنتی,عفونت کلیه در بارداری,عفونت کلیه و فشار خون,عفونت کلیه در کودکان,عفونت کلیه درمان خانگی,عفونت کلیه و مثانه,عفونت کلیه ها,عفونت کلیه درمان گیاهی,عفونت کلیه درمان نی نی سایت,عفونت کلیه درمان سنتی,عفونت ادراری درمان خانگی,عفونت ادراری درمان,عفونت ادراری درمان گیاهی,عفونت ادراری درمان دارویی,عفونت ادراری درمان نی نی سایت,عفونت ادراری نی نی سایت,عفونت كليه ني ني سايت,درمان عفونت کلیه نی نی سایت,عفونت شدید کلیه نی نی سایت,درد عفونت کلیه نی نی سایت,عفونت کلیه در نی نی سایت,عفونت ادراری شدید نی نی سایت,درمان عفونت ادراری نی نی سایت,عفونت ادراری نوزاد نی نی سایت,عفونت کلیه طب سنتی روازاده,عفونت ادراری طب سنتی,درمان عفونت کلیه طب سنتی,عفونت کلیه در طب سنتی,عفونت کلیه و طب سنتی,عفونت ادراری در طب سنتی,عفونت ادراری و طب سنتی,عفونت ادراری مردان طب سنتی,عفونت مجاری ادراری طب سنتی,عفونت کلیه در بارداری نی نی سایت,عفونت کلیه در بارداری خطرناکه,عفونت کلیه در بارداری علائم,عفونت كليه در بارداري,عفونت ادراری در بارداری,عفونت ادراری در بارداری نی نی سایت,عفونت ادراری در بارداری خطرناک است,عفونت ادراری در بارداری چه علائمی دارد,عفونت ادراری در بارداری چگونه درمان میشود,عفونت ادراری و فشار خون بالا,عفونت کلیه و افت فشار خون,عفونت کلیه فشار خون,عفونت ادراری و افت فشار خون,عفونت کلیه در کودکان نی نی سایت,عفونت کلیه در کودکان چیست,عفونت ادراری در کودکان,عفونت ادراری در کودکان دختر,عفونت ادراری در کودکان نی نی سایت,عفونت ادراری در کودکان چه علائمی دارد,عفونت ادراری در کودکان دختر و درمان آن,عفونت ادراری در کودکان درمان خانگی,عفونت ادراری در کودکان چگونه است,عفونت كليه درمان خانگي,عفونت کلیه و درمان خانگی,عفونت ادراری و درمان خانگی,علائم عفونت ادراری درمان خانگی,عفونت دستگاه ادراری درمان خانگی,برای عفونت ادراری داروی خانگی,عفونت کلیه و مثانه در بارداری,عفونت کلیه و مثانه خیراندیش,عفونت کلیه و مثانه نی نی سایت,عفونت کلیه و مثانه در کودکان,عفونت ادراری و مثانه,درمان عفونت کلیه و مثانه,قرص عفونت کلیه و مثانه,داروی عفونت کلیه و مثانه,برای عفونت کلیه و مثانه چی بخوریم,عفونت کلیه ها چه علائمی دارد,عفونت کلیه ها درمان,عفونت كليه ها,عفونت کلیه ها چیست,عفونت های کلیه,علت عفونت کلیه ها چیست,علت عفونت کلیه ها,داروی عفونت کلیه ها,عفونت در کلیه ها

********************************

قویترین سایت در زمینه آموزش بورس و تحلیل تکنیکال بورس