در این پست از سایت قیمت کارخانه محصولات کرمان موتور 1402,قیمت جدید محصولات و خودروهای کرمان موتور را قرار دادیم . کرمان موتور در خرداد ماه سال 1402 تعدادی از محصولات و خودروهای تولیدی خود را برای فروش قرار داده است . از جمله خودروهای و محصولات کرمان موتور که برای فروش در سامانه یکپارچه قرار گرفته است خودرو جک اس 3 و جک جی 4 و جک جی 7 می باشد . برای اطلاع از قیمت خودروهای و محصولات کرمان موتور در خرداد 1402 به ادامه مطلب مراجعه کنید . سایت استار بورس …

در ادامه از سایت استار بورس همراه ما باشید با لیست قیمت های جدید محصولات و خودروهای کرمان موتور در خرداد 1402 …

آغاز مرحله دوم فروش خودروها از طریق سامانه یکپارچه (ثبت پنج اولویت خودرویی متقاضیان) از سوم خرداد ماه به شروع شده است و تا دهم خرداد ادامه خواهد داشت.

در این رابطه، خودروهای مونتاژی با مصوبه شورای رقابت مطابقت کرده و خودروسازان نیز ملزم به اجرای این مصوبه بودند.

پس از گذشت چند روز، خودروسازان نیز این مصوبه را پذیرفتند. با این حال، اعلام قیمت‌هایی که توسط شرکت‌های خودروساز ارائه شده، متقاضیان را سردرگم کرده و آنها نمی‌دانند کدام یک از این قیمت‌ها باید به عنوان ملاک استفاده شود. در این گزارش، به این موضوع پرداخته می‌شود.

در جلسه روز ۱۶ فروردین ماه سال ۱۴۰۲، شورای رقابت تصمیم‌گیری درباره قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی را به عهده گرفت.

با این حال، پردازش تصویب این موضوع به مدت یک ماه طول کشید و در نهایت در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه، قیمت‌های خودروهای مونتاژی تصویب شد و یک روز بعد اعلام گردید.

از آن پس دو هفته‌ای محتوای مصوبه شورای رقابت منتشر نشد و ابلاغ آن به نهادهای مربوطه نیز مشخص نشد.

همچنین، وزارت صمت و یا سازمان حمایت هیچ اعلامیه‌ای به شرکت‌های خودروساز ارسال نکردند. به همین دلیل، خودروسازان مونتاژی برای قیمت‌گذاری خودروهای خود که با توجه به تورم و افزایش هزینه‌های تولید در سال جدید بود، به مشکل برخوردند.

در صورت پذیرش مصوبه شورای رقابت توسط خودروسازان خصوصی و الزام آن‌ها به عرضه با این قیمت‌ها در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، خودروهایی که در این مرحله عرضه می‌شود شامل محصولات عرضه شده توسط سایپا و همچنین خودروهای مونتاژی با قیمت‌های زیر است:

به‌منظور شرکت در این طرح حداقل موجودی لازم جهت قرارگیری در لیست نوبت‌دهی تمامی خودروهای داخلی مبلغ «صد میلیون تومان» بوده و موعد مسدودیت این وجه اعتبار در حساب شخصی وکالتی مشتریان تنها تا هنگام اعلام نتایج نوبت‌دهی خواهد بود،

شایان توجه است که وجود وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی برای همه متقاضیان طرح عادی، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده غیرتاکسی و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت الزامی خواهد بود.

 

طی این مرحله متقاضیان دارای شرایط لازم که اقدام به مسدودسازی وجه اعتبار لازم در حساب وکالتی کرده‌اند، توانایی انتخاب 5 اولویت برای ثبت‌نام اولیه به‌منظور قرارگیری در لیست نوبت‌دهی و یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی براساس لیست انتظار را خواهند داشت.

بنابراین پیش‌نیاز ثبت‌نام متقاضیان جهت لیست نوبت‌دهی، وکالتی کردن حساب شخصی متقاضی به‌نام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و مسدودسازی وجه اعتبار خواهد بود.

 

با توجه به مصوب شدن قیمت انواع خودروهای داخلی و مونتاژی توشط شورای رقابت، خودروسازان مکلفند محصولاتشان را در سامانه یکپارچه با قیمت های مصوب شورای رقابت عرضه کنند.

لازم به ذکر است که قیمت‌های مصوب شورای رقابت، برای تحویل در زمان حاضر است و افرادی که در مرحله دوم سامانه یکپارچه ثبت نام می‌کنند، براساس نوبتی که برای آن ها تعیین می شود، به قیمت زمان تحویل مصوب شورای رقابت باید پول خودرو را پرداخت کنند.

این گزارش می افزاید، برخی محصولاتی که خودروسازان در این مرحله عرضه کرده اند، مدل های جدید محسوب می شوند و قیمت گذاری آنها هنوز انجام نشده است.

جدول زیر قیمت مصوب محصولات عرضه شده در دور دوم سامانه یکپارچه را نشان می دهد البته تعداد خودروهای عرضه شده در دور دومِ عرضه، بیشتر از فهرست پایین است اما با توجه به اعلام نشدن قیمت های مصوب آن از سوی شورای رقابت در جدول اسامی آن خودروها ذکر نشده است.