در این پست از سایت استار بورس ثبت نام زمین رایگان فرزند چهارم,ثبت نام وزارت راه و شهرسازی فرزند چهارم را قرار دادیم . زمین رایگان به کدام خانوارها داده می شود ؟ شرایط واگذاری و اهدای زمین رایگان به خانوارهای دارای 3 فرزند و 4 فرزند چیست ؟ برای دریافت زمین رایگان فرزند سوم می توانید به آدرس سامانه زیر مراجعه کنید . در ادامه از سایت استار بورس همراه ما باشید با شرایط و جزئیات و اخبار و خبرهای جدید از اهدای زمین به خانوارهای سه فرزند و حتی بیشتر . سایت استار بورس …

ثبت نام زمین رایگان فرزند چهارم,ثبت نام وزارت راه و شهرسازی فرزند چهارم

سامانه ثبت نام زمین برای فرزند سوم,سامانه ثبت نام زمین برای فرزند چهارم

برای زمین فرزند سوم به کجا مراجعه کنیم,زمین رایگان برای فرزند سوم

جزئیات واگذاری زمین دولتی به خانوارهای دارای ۳ فرزند و بیشتر2

شرط واگذاری زمین رایگان به خانوارهای ۳ و ۴ فرزندی

وزارت راه و شهرسازی:
زمین ۲۵۰ متری رایگان به خانوارهای روستایی دارای ۳ فرزند به شرط تولد فرزند سوم از ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به بعد واگذار می‌شود
همچنین وام ۵۵۰ میلیون تومانی برای ساخت زمین در نظر گرفته شده تا این زمین‌ها هر چه سریع‌تر ساخته شوند.
به خانواده‌های دارای ۴ فرزند با شرط این‌که سن آنها کمتر از ۲۰ سال باشد زمین رایگان تعلق می‌گیرد.

 

در خبری از خبرگزاری خبرآنلاین اعلام شد، طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در تاریخ ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ توسط رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است، خانواده‌ هایی که تاریخ تولد فرزند سوم آنها همزمان یا پس از تاریخ تصویب این قانون یعنی از تاریخ ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ باشد، مشمول تسهیلات تحویل زمین و مسکن می‌شوند.

 

جزئیات این تسهیلات به این صورت است که حداکثر مساحت زمینی که تحویل خانواده‌ها داده می ‌شود ۲۰۰ متر مربع است. هزینه ‌های آماده سازی زمین نیز دریافت نمی‌شود. بر اساس کمترین میزان قیمت زمین به نمایش گذاشته شده در آيين‌نامه اجرایی اگر زیر ۸۰۰ میلیون تومان باشد، به یک خانواده و اگر قیمت آن بالای ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان باشد به دو خانواده و اگر قیمت بیش از آن باشد و قطعه زمین قابلیت تفکیک نداشته باشد، هزینه آماده سازی ۲۰۰ متر آن گرفته می‌ شود و بقیه آن بر اساس مابه التفاوت قیمت دریافت می‌ شود. در صورتی که متقاضیان در روند دریافت تسهیلات و اجرای این طرح دچار مشکل و یا ابهام شدند می‌توانند با شماره ۸۸۷۷۶۷۴۰ که شماره دفتر واگذاری زمین و مسکن است، تماس بگیرند.

جزئیات ثبت‌نام زمین برای فرزند سوم به همراه لینک

بر اساس یک قانون حمایتی از خانواده و جوانان جمعیت، خانواده هایی که بیش از سه فرزند بیشتر دارند و فاقد مسکن هستند، قرار است قطعات زمین اختصاصی دریافت کنند. به همین منظور، متقاضیان می توانند به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کنند و با ثبت نام خود، از این قرارداد استفاده کنند. همچنین لازم به ذکر است این زمین ها به خانواده هایی داده می شود که بعد از تاریخ 24 آبان به بعد صاحب فرزند سوم شده باشند، با مراجعه به سامانه ثبت نام وارد بخش نوع سرپرستی شوید و با انتخاب گزینه «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» ثبت‌نام کنید. در مرحله بعد اطلاعات شما بررسی شده و در صورت داشتن شرایط اقدامات بعدی انجام می شود.

منبع: خبر آنلاین

جزئیات واگذاری زمین دولتی به خانوارهای دارای ۳ فرزند و بیشتر

خزر: دولت در راستای قانون جوانی جمعیت به خانوارهای دارای سه فرزند که فرزند سوم آنها از ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده، زمین‌هایی با قیمت بسیار پایین و اقساط ۱۰ ساله واگذار می‌کند؛ نکته قابل توجه این است زمین‌ها به کسانی که قبلا مسکن مهر دریافت کرده‌اند نیز تعلق می‌گیرد.

به گزارش خزرآنلاین، دولت در راستای قانون جوانی جمعیت به خانوارهای دارای سه فرزند که فرزند سوم آنها از ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به بعد متولد شده، زمین‌هایی با قیمت بسیار پایین و اقساط ۱۰ ساله واگذار می‌کند؛ نکته قابل توجه این است زمین‌ها به کسانی که قبلا مسکن مهر دریافت کرده‌اند نیز تعلق می‌گیرد.

 

یکی از برنامه‌های دولت برای تامین مسکن اقشار جامعه واگذاری زمین رایگان به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر است. همه خانواده‌هایی که تاریخ تولد فرزند سوم آنان همزمان یا پس از زمان ابلاغ قانون جوانی جمعیت یعنی از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ باشد مشمول این تسهیلات هستند.

 

در روزهای اخیر ۳۰۰۰ قطعه زمین در شهرهای استان یزد به خانوارهای یزدی صاحب سه فرزند و بیشتر اهدا شد. قرار است به زودی خانواده‌های دارای سه فرزند در روستاها و دیگر نقاط کشور نیز مشمول این زمین‌ها شوند.

 

زمین‌های اهدایی به خانواده‌ها رایگان است و فقط هزینه آماده‌سازی زمین بعد از دو سال تنفس به صورت اقساط هشت ساله از متقاضیان دریافت می‌شود. متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

 

در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰ و ابلاغ ۲۴ آبان همان سال، وزارت راه و شهرسازی مکلف است امکان استفاده مجدد از امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن خانوار را برای خانواده‌ها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر فراهم آورد و این خانواده‌ها می‌توانند صرفا برای بار دوم از کلیه امکانات دولتی در این خصوص استفاده کنند.

 

بنابراین کسانی که قبلا از تسهیلات و امکانات دولتی در بخش زمین و مسکن همانند مسکن مهر استفاده کرده‌اند نیز مشمول دریافت زمینهای رایگان خواهند بود.

 

این زمین‌ها در شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر واگذار می‌شود. برای ساکنین شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر، زمین یا واحد مسکونی، بر اساس اعلام ظرفیت توسط دولت مبنی بر وجود زمین یا واحد مسکونی در شهرهای اطراف یا شهرهای جدید یا شهرهای مجاور یا زادگاه پدر یا مادر مشروط به اینکه بالاتر از ۵۰۰ هزار نفر نباشد، به انتخاب پدر و در صورت فوت پدر، به انتخاب مادر، بر اساس آیین‌نامه مذکور در تبصره (۳) قانون جوانی جمعیت اختصاص می‌یابد.