در این پست از سایت قیمت جدید شورای رقابت سایپا,قیمت محصولات سایپا در شورای رقابت را قرار دادیم . قیمت محصولات و خودروهای تولیدی سایپا در سال 1402 توسط شورای رقابت اعلام شد . قیمت های جدید محصولات و خودروهای شرکت سایپا بر اساس شورای رقابت را در ادامه مطلب می توانید مشاهده کنید . سایت استار بورس …

در ادامه از سایت استار بورس همراه ما باشید با قیمت جدید خودروهای عرضه شده سایپا در شورای رقابت …

قیمت جدید شورای رقابت سایپا,قیمت محصولات سایپا در شورای رقابت

آخرین تصمیم شورای رقابت در مورد قیمت خودرو

خرداد 1402: فرهیدزاده، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اعلام کرد اگر شرکت‌های تولید کننده خودرو‌های مونتاژی، رقم‌های بیش‌تر از مصوبات جدید شورای رقابت خودرو درخواست کنند، مردم می‌توانند شکایت کنند.

در جلسه‌ای که با مدیران شرکت‌های تولید کننده خودرو‌های مونتاژی برگزار شد، قول دادند فروش محصولات بر مبنای قیمت شورای رقابت باشد و این موضوع رصد می‌شود تا چنانچه این اتفاق رخ نداده باشد، وارد مباحث انضباطی شویم‏؛ اگر قراردادی خارج از قیمت‌های مصوب باشد سازمان‌های صمت در استان‌ها و کمیته‌های حل اختلاف و سازمان حمایت مصرف کنندگان به شکایات مردم رسیدگی می‌کنند.

وی افزود قیمت‌های اعلامی شورای رقابت ملاک عمل سازمان حمایت است و خودروسازان مکلف هستند بر اساس قیمت‌های شورای رقابت خودرو‌ها را عرضه کنند.

برهمین اساس قیمت خودروها در دومین مرحله از سامانه یکپارچه خودرو به شرح زیر خواهد بود:

شرکت خودروساز نام محصول قیمت خودرو (میلیون تومان)
سایپا کوییک اتوماتیک 327
سایپا کوییک S 268
سایپا کوییک R دنده‌ای 256
سایپا ساینا S 248
سایپا ساینا S اتوماتیک 321
سایپا ساینا S دوگانه‌سوز 279
سایپا شاهین 425
سایپا کوییک R اتوماتیک اعلام نشده است
سایپا کوییک GX اعلام نشده است
سایپا کوییک GX R اعلام نشده است
سایپا ساینا GX اعلام نشده است
سایپا ساینا GX اتوماتیک اعلام نشده است
سایپا ساینا GX دوگانه‌سوز اعلام نشده است
سایپا شاهین اتوماتیک اعلام نشده است
سایپا اطلس اعلام نشده است
مدیران خودرو آریزو 6 پرو 1.024
مدیران خودرو تیگو 8 پرو 1.483
مدیران خودرو X55 پرو 983
مدیران خودرو X22 پرو اتوماتیک 645
مدیران خودرو X22 پرو دنده‌ای 484
مدیران خودرو آریزو 5 توربو 735
کرمان موتور جک S3 632
کرمان موتور جک J4 522
کرمان موتور کی‌ام‌سی K7 1.137
فردا موتورز SX5 645
فردا موتورز T5 896
فردا موتورز سوبا M4 اعلام نشده است

پس از ارسال اطلاعات متقاضیان واجد شرایط از بانک‌ها به سامانه، سایت سامانه از چهارشنبه گذشته (سوم خرداد ) فعال شد تا مشتریان بتوانند برای انتخاب پنج اولویت خودرویی مورد نظر خود اقدام کنند تا در لیست نوبت‌دهی یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی بر مبنای لیست انتظار قرار گیرند.

قیمت خودروهای مرحله دوم سامانه یکپارچه

قیمت خودروهای مرحله دوم (هم محصولات قابل عرضه توسط سایپا و همچنین قیمت خودروهای مونتاژی) به شرح زیر است. لازم به ذکر است که برخی از خودروها هنوز قیمت‌گذاری نشدند. اما احتمالاً به زودی توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری می‌شوند.

نام شرکت خودروساز نام محصول قیمت خودرو (میلیون تومان)
سایپا کوئیک اتوماتیک ۳۲۷
سایپا کوئیک اس ۲۶۸
سایپا کوئیک آر دنده‌ای ۲۵۶
سایپا کوئیک آر اتوماتیک اعلام نشد.
سایپا کوئیک جی ایکس اعلام نشد.
سایپا کوئیک جی ایکس آر اعلام نشد.
سایپا ساینا اس ۲۴۸
سایپا ساینا اس اتوماتیک ۳۲۱
سایپا ساینا جی ایکس اعلام نشد.
سایپا ساینا جی ایکس اتوماتیک اعلام نشد.
سایپا ساینا جی ایکس دوگانه اعلام نشد.
سایپا ساینا اس دوگانه ۲۷۹
سایپا شاهین ۴۲۵
سایپا شاهین اتوماتیک اعلام نشد.
سایپا اطلس اعلام نشد.
مدیران خودرو آریزو ۶ پرو ۱/۰۲۴
مدیران خودرو تیگو ۸ پرو ۱/۴۸۳
مدیران خودرو ایکس ۵۵ پرو ۹۸۳
مدیران خودرو ایکس ۲۲ پرو اتوماتیک ۶۴۵
مدیران خودرو ایکس ۲۲ پرو دنده‌ای ۴۸۴
مدیران خودرو آریزو ۵ توربو ۷۳۵
کرمان موتور جک اس ۳ ۶۳۲
کرمان موتور جک جی ۴ ۵۲۲
کرمان موتور کی‌ام‌سی – جی ۷ ۱/۱۳۷
فردا موتورز اس ایکس ۵ ۶۴۵
فردا موتورز تی ۵ ۸۹۶
فردا موتورز سوبا ام ۴ اعلام نشد.

هر چند که سامانه طی دو روز اول (چهارشنبه و پنجشنبه) با اختلال همراه بود اما از شامگاه روز پنجشنبه، این اختلال که دلیل آن مشکل زیرساختی در عین ترافیک بالای سایت سامانه اعلام شد، برطرف شد و مشتریان تا پایان پنجشنبه شب، ۳۰۰ هزار خودرو ثبت‌نام کردند. سایت سامانه برای این ثبت درخواست خودرویی متقاضیان تا چهارشنبه هفته جاری ( ۱۰ خرداد) فعال خواهد بود.

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

گفتنی است که این طرح در سه قالب طرح ویژه متقاضیان عادی، طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و همچنین طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اجرایی می‌شود و ۲۳ محصول از چهار شرکت سایپا، مدیران‌خودرو، کرمان‌موتور و فرداموتورز با قیمت کارخانه‌ای (مصوب شورای رقابت) عرضه شده است.

یکی از نکات حائز اهمیت این طرح، قیمت خودروهای مونتاژی عرضه شده به سبب مباحثی بود که بر سر آن‌ها وجود داشت و به کلافی سردرگم تبدیل شده بود و مردم نمی دانستند خودروهای عرضه شده در این طرح را بالاخره قرار است با کدام قیمت (قیمت مصوب شورای رقابت یا قیمت اعلامی توسط کارخانه‌ها) ثبت‌نام و خریداری کنند.

 

یادآور می‌شود که در نخستین روزهای نیمه دوم فروردین ماه امسال، شورای رقابت تصمیم گرفت برای اولین بار بر قیمت خودروهای مونتاژی هم دست بگذارد و تعیین‌کننده قیمت محصولات شرکت‌های خودروسازی باشد که تاکنون از آن‌ها به‌ عنوان خودروسازان خصوصی نام برده می‌شد، اما اکنون که همه سازوکار آن‌ها از قیمت تا نحوه فروش و… با نظر و دستور نهادهای ذی ربط دولتی تعیین می‌شود، دیگر تفاوتی با ایران‌خودرو و سایپا ندارند.

 

همان طور که اشاره شد، تصمیم قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی توسط شورای رقابت در جلسه روز ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ اتخاذ شد؛ اما پروسه تصویب، یک ماه به طول انجامید و پس از امروز و فرداهای بسیار شورای رقابت برای تعیین تکلیف این موضوع، در نهایت قیمت خودروهای مونتاژی ۱۶ اردیبهشت ماه تصویب و یک روز بعد اعلام شد؛ پس از آن هم دو هفته‌ تصویری از این مصوبه منتشر نشد و مشخص نبود که مصوبه شورای رقابت به کدام نهاد ابلاغ شده بود.

 

ضمن اینکه وزارت صمت یا سازمان حمایت هم هیچ ابلاغیه‌ای به شرکت‌های خودروساز ارسال نکردند؛ بدین ترتیب با توجه به اینکه قیمت خودروهای مونتاژی تعیین تکلیف نشده بود، خودروسازان مونتاژی هم بر سر قیمت‌های جدید خود که بر اساس تورم و افزایش هزینه‌های تولید در سال جدید اعمال کرده بودند، ایستادند.

در نهایت اما وزارت صمت در جلسه‌ای با حضور نمایندگان پنج شرکت خودروساز مونتاژی و مسئولان سازمان حمایت، تکلیف خودروهای مونتاژی را مشخص کرد و خودروسازان بالاخره مصوبه شورای رقابت را پذیرفته و ملزم به عرضه محصولات با قیمت‌های مصوب شورای رقابت شدند؛ پس از آن نیز سازمان حمایت در اطلاعیه‌ای، ضوابط قیمت‌گذاری و فروش خودروهای مونتاژی را به شرکت‌های خصوصی اعلام کرد.

قیمت خودروهای عرضه شده در مرحله دوم فروش یکپارچه چند؟

در نهایت باید گفت که با توجه به پذیرش مصوبه شورای رقابت توسط خودروسازان خصوصی و الزام آن‌ها به عرضه با این قیمت‌ها در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، خودروهای این مرحله (هم محصولات عرضه شده توسط سایپا و همچنین قیمت خودروهای مونتاژی) به شرح زیر است:

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

قیمت خودروها بر اساس شورای رقابت,قیمت خودرو شورای رقابت ۱۴۰۲

 

گفتنی است، بر اساس آنچه که اعلام شده، قیمت بر اساس مصوبه شورای رقابت برای عرضه محصولات در مرحله دوم سامانه یکپارچه فروش خودروهاست. این قیمت‌ها، قیمت مصوب برای تحویل در زمان حاضر است و افرادی که در مرحله دوم سامانه یکپارچه ثبت‌نام می‌کنند، متناسب با نوبتی که برای آن‌ها تعیین می‌شود به قیمت زمان تحویل باید واریز وجه کنند؛ با این حال، قیمت‌های مصوب فعلی خودروها می‌تواند راهنمای مشتریان باشد.

ضمن اینکه برخی محصولاتی که خودروسازان در این مرحله عرضه کرده‌اند، مدل‌های جدید محسوب می‌شوند و در جدول مصوب شورای رقابت وجود نداشته‌ و این خودروها فعلا قیمت مصوب ندارند؛ هر چند می‌توان متناسب با محصولات هم‌رده، قیمت تقریبی آن‌ها را تخمین زد.

┄┄┄┅┅┅❅❅┅┅┅┄

 

fal

قیمت جدید شورای رقابت سایپا,قیمت محصولات سایپا در شورای رقابت,قیمت شورای رقابت سایپا,قیمت جدید محصولات سایپا شورای رقابت,,قیمت جدید محصولات سایپا,قیمت جدید محصولات سایپا ۱۴۰۲,قیمت جدید محصولات سایپا و ایران خودرو,قیمت جدید محصولات سایپا امروز,قیمت جدید محصولات سایپا ۱۴۰۱,قیمت جدید محصولات سایپا 1402,قیمت جدید محصولات سایپا نیسان,قیمت جدید محصولات سایپا فروردین ۱۴۰۲,قیمت جدید محصولات سایپا کارخانه ای,قیمت جدید محصولات سایپا کارخانه امروز,قیمت جدید محصولات سایپا ۱۴۰۲ کارخانه,قیمت جدید شرکت سایپا ۱۴۰۲,قیمت روز محصولات سایپا ۱۴۰۲,قیمت جدید محصولات سایپا خرداد ۱۴۰۲,قیمت روز محصولات سایپا 1402,قیمت جدید محصولات سایپا در سال ۱۴۰۲,قیمت روز کارخانه محصولات سایپا ۱۴۰۲,قیمت جدید محصولات سایپا در کارخانه ۱۴۰۲,قیمت جدید محصولات سایپا و ایران خودرو کارخانه,قیمت روز محصولات سایپا و ایران خودرو,قیمت های جدید محصولات سایپا و ایران خودرو,قیمت به روز محصولات سایپا و ایران خودرو,قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد جدول,قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا ۱۴۰۲,قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد,قیمت روز محصولات ایران خودرو سایپا,قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو و سایپا,قیمت روز محصولات سایپا امروز,قیمت جدید شرکت سایپا امروز,قیمت روز محصولات سایپا ۱۴۰۱,قیمت جدید محصولات سایپا فروردین 1402,لیست قیمت جدید محصولات سایپا 1402,قیمت جدید محصولات سایپا خرداد 1402,قیمت جدید محصولات سایپا سال 1402,قیمت جدید کارخانه ای محصولات سایپا 1402,قیمت جدید محصولات سایپا در سال 1402,قیمت جدید محصولات سایپا نیسان وانت,قیمت روز محصولات سایپا کارخانه ای,قیمت جدید کارخانه محصولات سایپا و ایران خودرو,لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات سایپا

قویترین سایت در زمینه آموزش بورس و تحلیل تکنیکال بورس