خانه داری یکی از مشاغل سخت بانوان می باشد، کارهای خانه هیچ وقت تمامی ندارد و هر روز مسائل جدیدی به آن اضافه می شود. گاهی اوقات بانوان از خانه داری خسته می شوند و نیاز به چند روز استراحت دارند. اما ترفند های ساده وجود دارد که به شما کمک می کند یک کدبانوی تمام عیار باشید و هم چنین از خستگی های کارهای خانه کم می کند و با رعایت چند نکته ی ریز می توانید خیلی راحت کارهای منزل خودتان را انجام دهید؛ ترفند های خیلی ساده که کمک کننده شما می باشد. به همین منظور ما هم در این مطلب 6 تا از کلیدی ترین ترفندها را به شما یاد خواهیم داد.

۶ ترفند خانه داری:

۱- گرد و خاک:

زمانی که می خواهید به مسافرت بروید و چند روزی در منزلتان نیستید و می خواهید در این مدت گرد و خاک روی وسایلتان نشیند، با یک دستمال که آغشته به سرکه است روی وسایلتان بکشید.

۲- رنگ دادن لباس:

برای جلوگیری از رنگ دادن لباس های مشکی، موقع شستن مقداری نمک به آب اضافه کنید تا لباس های مشکی تان رنگ ندهد.

۳- سینک ظرفشویی:

اگر سینک ظرفشویی شما در اثر ریختن اسید سیاه شده است، از پماد جلاسنج استفاده کنید و روی قسمت هایی که سیاه شده است از این روغن بمالید.

۴-رسوب کتری:

برای از بین بردن رسوب های کتری، مقداری پوست سیب زمینی یا هویج در آن بجوشانید تا آهک های رسوب شده از آن جدا شود‌.

۵- لباسشویی:

برای تمیز کردن محفظه داخل ماشین لباسشویی از یک ته استکان دهانشویه استفاده کنید، دهانشویه را جای پودر ماشین بریزید و بگذارید ماشین به صورت خالی کار کند، با این کار هم ماشین ضد عفونی می شود هم درون ماشین بوی خوبی می گیرد.

۶- براقی سینک:

برای براق کردن سینک ظرفشویی از مواد زیر استفاده کنید.
سینک چدن: جوش شیرین
سینک سرامیکی : سرکه سیب
استیل ضد زنگ: محول صابون
شیر آب : سرکه یا نوشابه