بیشتر افراد استوری گذاشتن را فقط در برنامه اینستاگرام می دانند و فقط فکر می کنند استوری گذاشتن برای این برنامه می باشد،استوری یک ویدئو، موزیک، عکس و یا متنی می باشد که فقط 24 ساعت قابل نمایش می باشد و بعد از آن به طور خودکار حذف می شود.

دقیقا برنامه واتساپ هم این ویژگی را دارد، که البته با عنوان استاتوس شناخته می شود که می توانید مانند نرم افزار اینستاگرام در آن استوری بگذارید.

پیام رسان های ایرانی هم مانند این دو قابیلت انتشار استوری را دارند و می توان از آن استفاده کرد اما نرم افزار پرطرفدار تلگرام نیز یکی از نرم افزارهاییمی باشد که از سایر عقب نیفتاده است واین ویژگی را دارد.

چگونه در تلگرام استوری بزاریم؟

کسانی که نسخه پرمیوم تلگرام را دارند می توانند در نرم افزار تلگرام استوری بگذارند و کسانی تلگرام خود را بروز کرده اند می توانند استوری را مشاهده کنند ولی فقط افرادی که نسخه پرمیوم را دارند می توانند استوری بگذارند.

مراحل انجام استوری در تلگرام:

تلگرام این قابلیت را طراحی کرده است که با کمک آن می توان در نرم افزار تلگرام هم استوری گذاشت و استوری دیگران را مشاهده کرد.

استوری گذاشتن در تلگرام:

1-گزینه ارسال  استوری را بزنید، از این قسمت می توانید ویدئو یا عکسی که می خواهید استوری کنید را انتخاب کنید.

2-در این گزینه می توانید از دوربین گوشی خودتان برای گرفتن فیلم یا عکس انتخاب کنید.

3-بعد از گرفتن ویدئو می توانید آن را برش دهید و زمان آن را کوتاه کنید.

4-اگر ویدئویی را از گالری می خواهید بگذارید باید از گزینه گالری آن را انتخاب کنید.

تلگرام را در دستگاه اندرویدی خود باز کنید.

بر روی دکمه دوربین در پایین سمت چپ کلیک کنید.عکس/ویدئو جدیدی بگیرید یا از بخش گالری گوشی تصویری که قصد اشتراک‌گذاری آن را دارید، انتخاب کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.