در این پست از سایت قیمت احتمالی اطلس سایپا,قیمت روز اطلس سایپا,قیمت اطلس سایپا چقدر است را قرار دادیم . یکی از جدیدترین محصولات خودروسازی سایپا خودرو اطلس می باشد . خودرو اطلس یکی از شاهکارهای شرکت خودروسازی سایپا می باشد . برای اطلاع از آخرین قیمت خودرو اطلس سایپا در کارخانه و بازار و قیمت خودرو اطلس در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و قیمت خرید و فروش خودرو اطلس در بازار آزاد و قیمت لحظه ای خودرو اطلس سایپا در سایت دیوار و قیمت خودرو اطلس صفر و نو و دست دوم و کارکرده و قیمت احتمالی اطلس سایپا و قیمت روز خودرو ماشین اطلس سایپا به ادامه مطلب مراجعه کنید . سایت استار بورس …

سایپا اطلس به تازگی قرار است در سامانه یکپارچه عرضه خودرو عرضه شود. اما آیا این محصول با توجه به قیمت خودرو ارزش خرید دارد؟

شرایط فروش سایپا اطلس در سامانه یکپارچه خودرو اعلام شده‌است.

در این شرایط فروش، سه طرح فروش عادی، جوانی و جمعیت (مادران) و خودروهای فرسوده قرار دارند. دومین طرح یکپارچه عرضه برمبنای فرآیند نوبت دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ آغاز و متقاضیان تا پایان روز جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ فرصت دارند نسبت به ایجاد حساب وکالتی در بانک‌های اعلامی در سامانه، اقدام کنند. طبق اعلام، موعد تحویل نیمه دوم ۱۴۰۲ به بعد ذکر شده‌است. اما آیا این خودرو ارش خرید دارد؟

معرفی اطلس سایپا :

سایپا اطلس محصولی جدیدی از خانواده پلتفرم X200 سایپا است که چند ماه پیش در نمایشگاه تحول صنعت خودرو دیده شد اما تا امروز رونمایی رسمی نشده‌است. اطلس در واقع یک فیس لیفت ایرانی از کوییک بوده که صرفا در لیست آپشن کمی بهتر است.

طراحی خودرو اطلس سایپا :

اطلس در ظاهر تغییرایی داشته و در نمای جلو و عقب تغییر کرده‌است. چراغ‌های عقب با الهام از خط طراحی جدید گروه رنو با یک چراغ باریک کشیده روی درب پنجم (صندوق) طراحی شده و اندکی نسبت به کوییک متفاوت جلوه‌می‌کند. در نمای جلو چراغ‌ها با لنز طراحی شده که پیشرفت محسوسی در طراحی سایپا محسوب می‌شود!

در داخل کابین هم با الگوبرداری از داشبورد رنو سیمبل طراحی قابل قبولی انجام گرفته‌است و مناسب به نظر می‌رسد. به شرطی که رنگ آن قرمز نباشد. فریم سقف اطلس برای جانمایی سانروف تغییراتی داشته‌است. البته این که نتیجه تست تصادف این تغییرات تا به امروز منتشر نشده‌است.

پیشرانه خودرو سایپا اطلس :

سایپا اطلس از یک پیشرانه هشت سوپاپ ۱۵۰۰ سی­‌سی قدیمی بهره می‌برد که به تازگی کمی بروز شد و نام M15 GSI را به خود گرفته‌است. این موتور توان تولید ۹۰ اسب بخار قدرت در ۵۲۵۰ دور بر دقیقه و ۱۳۷ نیوتون‌متر گشتاور را در ۴۰۰۰ دور بر دقیقه دارد. این موتور برای تنفس بهتر از سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها (VVT) بهره گرفته‌است و از اگزاست منیفولد استیل یا همان هدرز استفاده‌می‌کند. در این خودرو سرسیلندر برای افزوده شدن سیستم VVT و سایر بهبودها اندکی تغییرات داشته‌است.

اما اطلس با دو گیربکس دستی و اتوماتیک به باز خواهد‌آمد. گیربکس دستی همان گیربکس پنج سرعته همیشگی محصولات خانواده X200 است و تغییری نداشته‌است. گیربکس اتوماتیک هم گیربکس CVT تیپ ترونیک ۶ سرعته محصول شرکت پانچ بلژیک است که در سایر محصولات سایپا نیز استفاده می‌شود.

 

قیمت خودرو اطلس سایپا :

قیمت سایپا اطلس اما طبق روال همیشگی خودروسازان و شورای رقابت هنوز اعلام نشده‌است و مشتریان باید با حدس و گمان نسبت به خرید در این فضای انحصاری اقدام کنند. به نظر ‌می‌رسد نسخه پایه دستی با قیمتی در حدود ۵ درصد گران‌تر نسبت به کوییک R دنده‌ای با قیمت ۲۵۶ میلیون تومان در کارخانه، در حدود ۲۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شود. نسخه پایه اتوماتیک در حدود ۱۰ درصد گران‌تر از کوییک R پلاس اتوماتیک با قیمت ۳۳۸ در کارخانه و در حدود ۳۷۲ قیمت‌گذاری شود.

نسخه دستی فول اما احتمالا در حدود نسخه پایه اتوماتیک و در همان محدوده ۳۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شود. اما نسخه فول اتوماتیک احتمالا هم قیمت شاهین G دستی و با قیمتی در حدود ۴۳۰ میلیون تومان در کارخانه قیمت گذاری شود و احتمالا کم‌ترین حاشیه سود را در بازار خواهد‌داشت.