بسیاری از زنان اعتقاد دارند هیچ دردی شدیدتر و بدتر از درد زایمان نیست و نمیتواند باشد اما نتیجه ی بررسی محققان چیز دیگری را اثبات کرده و دردهای شدیدتر از درد زایمان وجود دارد که میتواند برای هر فردی پیش بیاید. بدتر بودن این 5 مورد درد ها را زنانی تایید کرده اند که زایمان طبیعی انجام داده اند و درد آن را تجربه کرده اند. درد زایمان دردی همراه با گرفتگی عضلات کمر،شکم و ران است که با نزدیک شدن زایمان شدیدتر و این درد در پهلو ها هم حس میشود حالا ببینیم کدام درد ها میتوانند بدتر از این درد ها باشند؟

شکستگی استخوان بخصوص قوزک پا

شکستن استخوان به خودی خود بسیار دردناک است اما شکستن قوزک پا دردی فجیح و غیر قابل تحمل است که این درد حتی از درد زایمان هم بدتر است. در شکستگی قوزک پا ممکن است چند استخوان قوزک شکسته باشد و همین باعث درد بیشتر آن میشود.

دفع سنگ کلیه

زنانی که هم درد زایمان و هم درد دفع سنگ کلیه را تجربه کرده اند این دو درد را یکسان دانسته اند در واقع دفع سنگ کلیه هم برای آقایان هم برای خانم ها دردی مشابه درد زایمان را دارد.

درد میگرن

سردرد میگرنی از بدترین نوع سردردها است که میتواند چندین ساعت یا حتی چند روز ادامه داشته باشد و علائمی مثل حالت تهوع، استفراغ و حساسیت های عجیب به صداها و نورها را به همراه دارد. در چنین شرایطی این درد خیلی بدتر از درد زایمان میشود.

درد سنگ صفرا

درد سنگ صفرا دردی در ناحیه ی بالای شکم و معمولا سمت راست است و با تیر کشیدن شانه و یا کتف راست همراه میشود این درد زمانی که با مسکن و برخی غذاها قابل کنترل نباشد درد آن برابر با درد زایمان میشود و حتی میتواند بدتر هم بشود.

عفونت ادراری

جالب است بدانید درد عفونت 10 برابر شدیدتر از درد زایمان طبیعی است و دردی غیر قابل تحمل و حتی کشنده گزارش شده است.

عفونت مثانه و مجاری ادراری ، گفته می شود این درد طاقت فرسا و کشنده ده مرتبه از درد زایمان بدتر است.به نوعی از عفونت باکتریایی که بر قسمتی از دستگاه ادراری تاثیر می گذارد عفونت ادراری(UIT ) گفته می شود.

زمانی که این عفونت باکتریایی، دستگاه ادراری تحتانی را درگیر می کند به آن عفونت مثانه (سیستیت ساده) و زمانی که بر دستگاه ادراری فوقانی تأثیر می گذارد به آن عفونت کلیه (پیلونفریت) گفته می شود.