گاهی اوقات عادت و اشتباه تغذیه ای باعث صدمه های جدی روی بدن شما می شود و شما باید بیشتر روی این موضوع دقت داشته باشید چرا که سبک زندگی سالم رعایت نکات تغذیه ای است و نهایتا سلامتی و شادابی شما را به ارمغان می آورد. علاوه بر سلامتی اندام های جسمی عادت های خوب و بد غذایی رابطه ی مستقیم با تناسب اندام، حوصله و رفتار شخص دارد چه بسا افرادی هستند که سالم خور و با روحیه و با حوصله هستند و افرادی دیگر با تغذیه ناسالم مدام در حال شکایت از درد قسمت های مختلف بدن و بی حالی اند و همین اهمیت توجه به خورد و خوراک را میرساند.

فهرست دسترسی سریع

9 اشتباه تغذیه:

عادت های اتفاقا خوشمزه ای وجود دارد که همه ی افراد روزانه آن را بدون اطلاع از ضرر بودنشان تکرار میکنند و فکر میکنند مشکلی ندارد، در حالی که عوارض آن به مرور مشخص میشود و یا درد هایی به سراغشان می آید که فکرش هم نمیکنند بخاطر تغذیه ی ناسالم باشد. با توجه به این گفته ها در ادامه به چند مورد ترکیب تغذیه ای اشتباه و زیان آور میپردازیم:

عدسی بدون گلپر: حتماً زمانی که عدسی مصرف می کنید از گلپر استفاده داشته باشید، عدسی بدون گلپر باعث بروز غلظت خون می شود.

پنیر : حتماً پنیر را با یک مصلح مصرف داشته باشید، مصرف پنیر خالی باعث کند ذهنی می شود.

ماست: ماست را خالی مصرف نکنید ، ماست را که همراه اسفناج مصرف داشته باشید باعث برو سنگ کلیه و مثانه می شود.

ترشی با ماست: به هیچ عنوان ترشی را با ماست مصرف نکنید مصرف ترشی و ماست باعث مشکلات معده و لک و پیس می شود.

ترشی باغذا: ترشی همراه باغذا هم یکی دیگر از اشتباهات رایج می باشد که باعث استخوان درد، ضعف و بیحالی می شود.

حذف شام: یکی دیگر از اشتباهات تغذیه ای این است که شام را از وعده های غذایی خود حذف کنید، حذف شام باعث اختلال خواب، افزایش وزن و بدخلقی می شود.

حذف سبزی: سبزی نخوردن و مصرف نداشتن سالاد، باعث ایجاد یبوست و هضم نادرست غذا می شود.

ماست با برنج: زمانی که همزمان با مصرف برنج ماست هم می خورید دچار نابودی مغز، فراموشی ، سردرد و تشنج می شوید.

ماست و گوشت: ماست و گوشت را باهم مصرف نکنید ، چون این کار باعث فاسد شدن گوشت در معده می شود و بلغم را در شما زیاد می کند.

سخن پایانی

موارد گفته شده مضرر ترین ترکیبات رایج در میان مردم است اما به طور کلی شما باید هنگام ترکیب غذا یا مواد خوراکی درباره ی ترکیبات و احتمال مسمومیت یا مضر بودن آنها یک تحقیق و بررسی مختصری داشته باشید تا از مصرف ترکیبات سمی جلوگیری کنید این کار ساده به شما کمک میکند زندگی سالم برای خود و عزیزانتان بسازید.